www.facebook.com/jezuici.gdansk

11 luty 2024

Dziś Światowy Dzień Chorego. Na Mszy Świętej o godzinie 11.00 w Dużym Kościele udzielany będzie Sakrament Namaszczenia Chorych. Po tej Mszy Świętej przy wyjściach z Kościoła Caritas parafialny przygotował poczęstunek.

Na stolikach pod chórem w dużym i małym Kościele znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Osoby chętne niech zabiorą taką skarbonkę i przyniosą w Wielką Sobotę w godzinach święcenia pokarmów do specjalnie przygotowanego kosza. Jałmużna ta przeznaczona jest na wsparcie potrzebujących w parafii.

Zakończyliśmy Wizyty Duszpasterskie w naszej parafii. Przyjęło nas około 26 % mieszkań. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, spotkanie i ofiary. To był dobry czas na wzajemne poznanie się. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższy poniedziałek o godz. 17.30 w salce pod Dużym Kościołem.

Środa Popielcowa. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte tego  dnia w Dużym Kościele o  godz. 6.30, 7.30, 8.30, 17.00 i 19.00 a w Małym Kościele 17.30 i 20.00. Obowiązuje post ścisły tego dnia. 

Zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Dużym Kościele po Mszy Świętej o 8.30, specjalna droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30,  dla wszystkich wiernych o 18.15. W Małym Kościele jest jedno nabożeństwo o godz. 19.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00 w Dużym Kościele.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w Małym Kościele.

W sobotę, 17 lutego o 8.30 Msza Święta i różaniec w intencji Ojczyzny.

Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w kawiarence pod Małym Kościołem.

Mszą Święta Wypominkowa odbędzie się w czwartek 15 lutego o godz. 8.30

Efraim 94 zaprasza na Mszę w intencji uzdrowienia w sobotę 17 lutego o godz. 18.00 w Małym Kościele. Po Mszy modlitwa uwielbienia.

Trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego oraz ojcowie jezuici z ICFD w Gdyni zapraszają na rekolekcje internetowe według metody św. Ignacego z Loyoli. Szczegóły na plakatach.

Koronka do Bożego Miłosierdzia odbędzie się w piątek o godz. 15.00, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. W czasie Adoracji można skorzystać z sakramentu pojednania.

Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej w dniu 23.03.2024 r. Zapisy podane na tablicy ogłoszeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom obu naszych kościołów i domu zakonnego, za ofiary złożone na utrzymanie i ogrzewanie.

Rozpoczynamy cykl prezentacji w biuletynie i na slajdach, na temat Mszy Świętej. Zachęcamy do pogłębienia swojego rozumienia i przeżywania Eucharystii.