www.facebook.com/jezuici.gdansk

28 stycznia 2024

W dniu dzisiejszym Życia Chrześcijańskiego wraz Akcją Katolicką zapraszają na spotkanie z historykiem Piotrem Szubarczykiem, który wygłosi prelekcję na temat gen. Józefa Hallera pt „Błękitny Generał” – wzór cnót żołnierskich, których nam dziś potrzeba. Spotkanie odbędzie się dziś,28.01.2024 r. o godz. 16.00  w kawiarence pod Małym Kościołem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom obu naszych kościołów i domu zakonnego, za ofiary złożone na ogrzewanie.

W najbliższym tygodniu przypada:

pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na Godzinę Świętą o 18.00, a 0 19.00 na Mszę Świętą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

pierwszy piątek miesiąca: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30

pierwsza sobota miesiąca: Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.30, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi

2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Zachęcamy do zabrania na Mszę Świętą świecę. Przechowywana w domu gromnica powinna być dla wiernych znakiem Chrystusa, który jest światłością świata. Porządek Mszy Świętych będzie następujący: 6.30, 7.30, 8.30 a po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, 17.30 i 19.00

Błogosławieństwo za wstawiennictwem Świętego Błażeja, orędownika i opiekują w chorobach gardła, będzie można uzyskać podczas sobotnich Mszy.

W niedzielę 4 lutego zapraszamy na Mszę Świętą  o godz. 8.00 do Dużego Kościoła w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca.

Rozpoczynamy cykl prezentacji w biuletynie, na Facebooku i na slajdach na temat Mszy Świętej. Zachęcamy do pogłębienia swojego rozumienia i przeżywania Eucharystii.

Rozpoczynają się zimowe ferie dla dzieci. Zachęcamy rodziców by podczas odpoczynku nie zabrakło dzieciom czasu na niedzielną Mszę i codzienną poranną i wieczorną modlitwę.

W naszej parafii będzie można nabyć dziś książkę ks. Grzywocza „Wybrane na drogę”. Autor był znanym i cenionym rekolekcjonistą, terapeutą i egzorcystą, który zginął w Alpach kilka lat temu.