www.facebook.com/jezuici.gdansk

• Rozpoczynamy rekolekcje parafialne, zatytułowane: O cichym proroctwie na nie-spokojne czasy, które a poprowadzi ks. Jacek Socha, proboszcz parafii Świętego Miko-łaja w Gdyni Chyloni. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas wszystkich Mszy Świętych w dużym kościele, a od poniedziałku do środy podczas Mszy Świętej o godzinie 8.30, dodatkowej o godzinie 17.00 i o godzinie 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego czasu dzielenia się Dobrą Nowiną.
• Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: dziś o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali, a w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek o godzinie 19.30 śpiewana droga krzyżowa w małym kościele przygotowana przez wspólnotę Efraim Rodziny Ponadto od poniedziałku do piątku zapraszamy na poranną modlitwę Kościoła – Jutrznie, o godzinie 6.00 w Małym Kościele.
• Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Msze Święte inicjacyjne, przygotowujące do I Komunii Świętej.
• W poniedziałek w liturgii Kościoła przeżywać będziemy uroczystość świętego Józefa.
• W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji dobroczyńców naszej wspólnoty parafialnej. Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie duchowe i materialne.
• W sobotę przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętej o godzinie 7.30, 8.30 i 19.00 będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
• W przyszłą niedzielę parafialna Caritas i Gaudium Vitae organizuje zbiórkę do puszek na wsparcie osób potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Za okazaną pomoc już dzisiaj serdecznie dziękujemy.
• Do naszego dzisiejszego biuletynu DZIEŃ PAŃSKI dołączamy list prezes Akcji Katolickiej p. Urszuli Furtak w obronie dobrego imienia papieża świętego Jana Pawła II. Zachęcamy do lektury.
• Za tydzień, w niedzielę 26 marca rozpoczną się rekolekcje akademickie, które poprowadzi o. Damian Czerniak SJ, zapraszamy na Msze o 13.00 w małym kościele i o godzinie 19.00 w dużym kościele. Kolejne spotkania w ramach rekolekcji we wtorek i środę w małym kościele o 19.30.
• Wspólnota Efraim-Rodziny wraz z duszpasterzem akademickim o. Damianem Krawczykiem serdecznie zapraszają na kurs przedmałżeński. Celem kursu jest, aby na bazie świadectw małżeńskich, nauczyć się dojrzałej formy dialogu. Kurs odbędzie się w formie stacjonarnej w dniach 19-21 maja. Zapisy trwają do 30 kwietnia. Szczegóły na stronie inter-netowej dawinnica.pl w zakładce kursy. Liczba miejsc ograniczona.
• W piątek 31 marca wyruszy, organizowana przez DA Winnica, nocna droga krzyżowa z Gdyni do Gdańska. Rozpocznie ją Eucharystia o godzinie 21.30 w kaplicy szkolnej przy Zespole Szkół Jezuitów na ul. Tatrzańskiej 35 w Gdyni. Trasa prowadzi do małego kościoła, gdzie wspólną drogę zakończy śniadanie. Żeby otrzymać rozważania i mapę trasy należy zapisać się na wydarzenie. Zapisy poprzez profil facebookowy DA Winnica.