www.facebook.com/jezuici.gdansk
  • Dzisiaj przeżywamy niedzielę „Ad Gentes”, czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Możemy wesprzeć dzieła misyjne po przez ofiarę złożoną do puszek wystawionych na stoliku pod chórem. „Bóg zapłać” za wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  • Dzisiaj również pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, aż do nabożeństwa Gorzkich Żali.

 

  • Trwają nabożeństwa wielkopostne:

w piątki: Droga Krzyżowa

w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 18.15,

w Małym Kościele dla dzieci o godz. 17.30,

dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.

w niedziele zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na poranną modlitwę Kościoła – Jutrznię. Od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w Małym Kościele.

We wtorek, środę i czwartek przeżywać będziemy rekolekcje szkolne. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, rodziców i nauczycieli oraz rekolekcjonistów głoszących Słowo Boże.

Rekolekcje parafialne planowane są na 19 marca, a poprowadzi je ks. Jacek Socha, proboszcz parafii Świętego Mikołaja w Gdyni Chyloni.

  • Caritas Archidiecezjalna przeprowadza akcję DROGA ŚWIATŁA. Akcja polega na zbieraniu zużytych świec, które będą przetwarzane w placówkach terapii zajęciowej i posłużą uczestnikom nabożeństw Droga Światła. Zużyte świece możemy składać do skrzyneczki, która znajduje się obok ołtarza Matki Bożej Ostrobramskiej w dużym kościele.
  • W czwartek, o godzinie 16.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Świętą do Małego Kościoła.
  • W sobotę, 11 marca, o godzinie 16.30 zapraszamy wszystkie wspólnoty działające przy naszej parafii na modlitwę uwielbienia w Małym Kościele. Po modlitwie zapraszamy na wspólną agape.
  • Od przyszłej niedzieli (12 marca) zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Msze Święte inicjacyjne, przygotowujące do I Komunii Świętej. Msze będą sprawowane w Dużym Kościele o godzinie 15.00
  • Również w przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na fundusz związany z ogrzewaniem naszych świątyń. Dziękujemy za pomoc i zrozumienie.
  • Akcja Katolicka organizuje Drogę Krzyżową na terenie byłego obozu koncentracyjnego Stutthof, w sobotę 18 marca. Osoby chętne mogą się zgłaszać dzisiaj po każdej Mszy Świętej przy głównym wyjściu z dużego kościoła.
  • Szkoła Podstawowa i Liceum Jezuitów w Gdyni zapraszają na Dzień Otwarty, który będzie miał miejsce we wtorek, 7 marca w godzinach od 17.00 do 19.00, przy ul. Tatrzańskiej 35 w Gdyni. Więcej informacji na stronie internetowej www.jezuici.edu.pl