www.facebook.com/jezuici.gdansk
  • W środę podczas Eucharystii o godzinie 8.30 modlimy się za wszystkich dobroczyńców naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Dziękujemy za każde okazane wsparcie.
  • W czwartek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętej poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania jest to również Dniem Życia Konsekrowanego. Prosimy o modlitwę za wszystkie osoby konsekrowane, jak również o nowe i święte powołania do życia zakonnego i konsekrowanego. Msze Święte jak w dni powszednie. Tego dnia ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na klasztory klauzurowe w naszej Archidiecezji, ofiarę na ten cel możemy też złożyć dziś do skarbony pod chórem.
  • W piątek przypada liturgiczne wspomnienie świętego Błażej, patrona chorych na gardło. Podczas Mszy Świętej będzie możliwość przyjęcia benedykcji świętego Błażeja.
  • W I czwartek miesiąca zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Godziny Świętej, a o godzinie 19.00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  • W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi podczas Mszy Świętych. Dzieci zapraszamy do Małego Kościoła na Eucharystię o godzinie 17.30. Spowiedź dla dzieci w Małym Kościele od godziny 17.00. Tego dnia nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30.
  • W sobotę, po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Również w sobotę, po Mszy Świętej o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia prowadzoną przez wspólnotę Efraim Muzyczny.
  • W przyszłą niedzielę o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po sumie o godzinie 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Akcja Katolicka zaprasza na kulig w Szymbarku w sobotę, 4 lutego. Bilety można dzisiaj nabyć  w kawiarence parafialnej pod Małym Kościołem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.  
  • Zachęcamy do lektury biuletynu parafialnego Przy Świętym Krzyżu, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Zabierzmy egzemplarz także dla naszych sąsiadów, zwłaszcza tych, którzy nie wychodzą już z domów. Ofiary za biuletyn możemy wrzucać do puszki na stoliku.

 

  • Plan wizyt duszpasterskich w domach parafian przedstawia się następująco (plan jest dostępny na stronie internetowej parafii www.gdansk.jezuici.pl/koleda )

 

29 stycznia

niedziela

Baczyńskiego 7 i Kolonijki

30 stycznia

poniedziałek

Hallera strona nieparzysta od 19 do 131

31 stycznia

wtorek

Hallera strona nieparzysta od 133 do 165

1 luty

środa

Hallera strona parzysta od 10 do 102

2 luty

czwartek

Hallera strona parzysta 104 do 124

Osiedle Zajezdnia Wrzeszcz, wizyty duszpasterskie na zaproszenie

3 luty

piątek

Hallera 130, 132, 134

4 luty

sobota

Grudziądzka

5 luty

niedziela

Chrobrego 79

Wizyty duszpasterskie na osiedlu Zajezdnia Wrzeszcz można zgłosić osobiście w kancelarii parafialnej lub zakrystii oraz mailowo na adres [email protected]

 

 

Kończymy tegoroczną wizytę duszpasterską w domach parafian. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w wizycie duszpasterskiej w proponowanym terminie, a chciałyby skorzystać z  „kolędy na życzenie” prosimy, aby zgłosiły taką chęć w kancelarii parafialnej (w godzinach jej urzędowania), pozostawiając swoje dane kontaktowe: imię i nazwisko, dokładny adres, oraz numer telefonu.