www.facebook.com/jezuici.gdansk
  • Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty zaprasza każdego wiernego, aby Biblia nie była jedną z wielu ksiąg, ale stawała się dla nas żywym Słowem Bożym. Zachęcamy, aby codziennie sięgać do Słowa Bożego, modlić się Słowem Bożym i starać się nim żyć na co dzień. Przypominamy również, że od Adwentu możemy korzystać z biuletynu liturgicznego Dzień Pański, który wyłożony jest na stolikach pod chórem, a który zawiera niedzielne czytania oraz komentarza, a także nasze ogłoszenia parafialne.

Dzisiaj po Mszach Świętych odbywa się zbiórka do puszek na sprzęt położniczy dla kobiet i dzieci w Tanzanii. Zbiórkę organizują dwie położne Ania i Wiola, które pragną pomagać w tamtejszych szpitalach na oddziałach położniczych, tworząc godne warunki narodzin dla matek i ich dzieci. Ania i Wiola podzielą się z nami krótkim świadectwem o pracy w Afryce.

  • W środę podczas Eucharystii o godzinie 8.30 modlimy się za wszystkich dobroczyńców naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Dziękujemy za każde okazane wsparcie.
  • Akcja Katolicka planuje tradycyjny wyjazd zimowy, na kulig w Szymbarku w sobotę, 4 lutego. Bilety w cenie 67 złotych rozprowadzamy od czwartku w księgarence a w następną niedzielę (29 stycznia) w kawiarence parafialnej pod Małym Kościołem.
  • Z ogłoszeń akademickich. W tym i najbliższym tygodniu odbędzie się kolęda w domach studenckich Politechniki Gdańskiej, połączona z modlitwą o błogosławieństwo na sesję. O. Damian Krawczyk będzie odwiedzać mieszkańców akademików przy ul. Wyspiańskiego. Wizyta zacznie się każdego dnia, mniej więcej ok godz. 20.00. Zapisy na portierniach domów studenckich.
  • Plan kolędy w akademikach:
  • 01 DS 10
  • 01 DS 8
  • 01 DS 9
  • W czwartek, 26 stycznia o godzinie 19.30 zapraszamy studentów do małego kościoła na Eucharystię w intencji sesji. Warto przynieść notatki z zajęć.
  • Plan wizyt duszpasterskich w domach parafian przedstawia się następująco (plan jest dostępny na stronie internetowej parafii www.gdansk.jezuici.pl/koleda ) Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godzinie 17.00, a w soboty i niedziele od godziny 16.00

22 stycznia

niedziela

Racławicka strona nieparzysta od 1 do 15

23 stycznia

poniedziałek

Racławicka 17 i Racławicka numery parzyste

24 stycznia

wtorek

Wrzeszczańska, Grzegorza z Sanoka, Bohomolca 1

25 stycznia

środa

Bohomolca 2, 3, 4

26 stycznia

czwartek

Baczyńskiego 2, 4

27 stycznia

piątek

Baczyńskiego 6, 8

28 stycznia

sobota

Baczyńskiego 10, 12

29 stycznia

niedziela

Baczyńskiego 7 i Kolonijki

 

Na zakończenie kolędy

 

 

 

30 stycznia

poniedziałek

Hallera strona nieparzysta od 19 do 131

31 stycznia

wtorek

Hallera strona nieparzysta od 133 do 165

1 luty

środa

Hallera strona parzysta od 10 do 102

2 luty

czwartek

Hallera strona parzysta 104 do 124

Osiedle Zajezdnia Wrzeszcz, wizyty duszpasterskie na zaproszenie

3 luty

piątek

Hallera 130, 132, 134

4 luty

sobota

Grudziądzka

5 luty

niedziela

Chrobrego 79

Wizyty duszpasterskie na osiedlu Zajezdnia Wrzeszcz można zgłosić osobiście w kancelarii parafialnej lub zakrystii oraz mailowo na adres [email protected]

 

 

Osoby, które nie mogły uczestniczyć w wizycie duszpasterskiej w proponowanym terminie, a chciałyby skorzystać z  „kolędy na życzenie” prosimy, aby zgłosiły taką chęć w kancelarii parafialnej, pozostawiając swoje dane kontaktowe: imię i nazwisko, dokładny adres, oraz numer telefonu.