www.facebook.com/jezuici.gdansk
  • Dzisiaj przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, porządek Mszy Świętych – jak w każdą niedzielę (nie będzie jednak porannej Mszy Świętej w Dużym Kościele o godzinie 6.30).
  • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Mszy Św. o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy na styczeń o godz. 18.00

  • We wtorek, 3 stycznia uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, tytularne święto naszego zakonu. Prosimy o modlitwę w naszych intencjach, jak i o nowe, święte powołania do Towarzystwa Jezusowego.
  • W piątek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje katolickie. Święcenie kredy i kadzidła po każdej Mszy św. Zachęcamy, aby zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, na drzwiach naszych domostw zapisać pierwsze litery imion mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara lub CMB (Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi dom). O godzinie 18.30 – z racji pierwszego piątku miesiąca – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę, o godzinie 8.30 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po niej nabożeństwo pierwszo-sobotnie.
  • Taca z przyszłej niedzieli (8 stycznia) przeznaczona będzie na fundusz związany z ogrzewaniem naszych świątyń. Aktualny stan finansowy oraz kwota rachunku za gaz umieszczone są na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za każde wsparcie.
  • Kontynuujemy wizyty duszpasterskie w domach naszych parafian

Plan  kolędy przedstawia się następująco:

2 stycznia

poniedziałek

ul. Dubois

3 stycznia

wtorek

ul. Zbyszka z Bogdańca,

4 stycznia

środa

Lilii Wenedy, Strakowskiego

5 stycznia

czwartek

Lwowska, Zygmunta Augusta,

7 stycznia

sobota

Deotymy, Kopalniana, Górnicza, Pstrowskiego, Dźwigowa

8 stycznia

niedziela

Mickiewicza strona nieparzysta

9 stycznia

poniedziałek

Mickiewicza strona parzysta

10 stycznia

wtorek

Kliniczna, Dzielna, Reja

11 stycznia

środa

Kochanowskiego strona nieparzysta

12 stycznia

czwartek

Kochanowskiego numery parzyste

13 stycznia

piątek

Klonowicza strona nieparzysta

14 stycznia

sobota

Klonowicza numery parzyste

15 stycznia

niedziela

Sochaczewska, Modrzewskiego

 

 

 

 

W następnej kolejności (po 15 stycznia) odwiedzimy mieszkańców ulic: Żywieckiej, Ostroroga, Manifestu Połanieckiego, Kościuszki…

 

Kolędę zaczynamy w dni powszednie o godzinie 17.00, w soboty i niedziele o godzinie 16.00