www.facebook.com/jezuici.gdansk

Kochani Parafianie i Przyjaciele naszej wspólnoty parafialnej. Oto stajemy przed tajemnicą wcielenia, gdy Słowo Boże stało się ciałem, a Bóg zapragnął być blisko każdego człowieka. Niech błogosławieństwo Dzieciątka Jezus dotrze do każdego serca, a szczególnie tych, którzy są samotni, chorzy i opuszczeni. Niech ten czas świątecznego spotkania z narodzonym Jezusem poruszy nasze serca, przyniesie nadzieje, pokój i pojednanie do każdej rodziny naszej parafii, do każdego człowieka i każdego domu. Z serca Wam tego – jako Wasi duszpasterze życzymy – aby były to święta pełne Bożego błogosławieństwa, zdrowia, zgody i pojednania dla całej naszej parafialnej wspólnoty. 

  • Dzisiaj Msze Święte według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt obchodzimy niedzielę Świętej Rodziny. Módlmy się o miłość, zgodę i świętość naszych rodzin. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia naszymi modlitwami i ofiarami możemy wesprzeć uczelnie katolickie. 
  • W sobotę, 31 grudnia na zakończenie roku kalendarzowego, zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, podczas którego ojciec Proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpasterskie kończącego się roku. Po nabożeństwie Msza Święta z uroczystym Te Deum, Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za miniony rok.
  • 31 grudnia zapraszamy także o północy na Mszę Świętą do Małego Kościoła na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego.
  • W przyszłą niedzielę, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, porządek Mszy Świętych – jak w każdą niedzielę (nie będzie jednak porannej Mszy Świętej w Dużym Kościele o godzinie 6.30).
  • Jak wcześniej sygnalizowaliśmy, podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej chcielibyśmy wspólnie spotkać się, pomodlić i porozmawiać odwiedzając domy naszych parafian.

Plan  kolędy odnajdziemy na  parafialnej stronie internetowej, zakładka KOLĘDA