www.facebook.com/jezuici.gdansk
  • Dzisiaj gościmy o. Marka Kruszyńskiego SJ, dyrektora wydawnictwa Rhetos i redaktora naczelnego kwartalnika Manreza.
  • Zapraszamy na Msze Św. roratnie w Dużym Kościele w dni powszednie o godz. 6.15. Natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do czwartku do Małego Kościoła o godz. 17.30
  • W poniedziałek, o godzinie 16.00 Msza Święta i spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca w Małym Kościele.
  • W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
  • W sobotę, wigilia świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na ostatnią Mszę Świętą roratnią o godzinie 6.15, następne Msze Święte w wigilie o godzinie 7.30 i 8.30, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 19:00.

Na Pasterkę zapraszamy dzieci z rodzicami do Małego Kościoła o godz. 22.00 (podczas tej Mszy modlić się będziemy za o. Adama, w dniu jego imienin).       Wszystkich naszych Parafian i przyjaciół naszej parafii zapraszamy o północy do Dużego Kościoła; a młodzież, studentów i absolwentów na Pasterkę, o północy do  Małego Kościoła. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki w Matemblewie

W pierwszy dzień Świąt (25 grudnia), nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30, poza tym porządek Mszy Świętych niedzielny.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, przypada wspomnienie Świętego Szczepana. Msze Święte jak w każda niedzielę, a taca przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.

  • Przypominamy, że poświęcone opłatki oraz świece Caritas są dostępne w zakrystii, kancelarii i księgarence parafialnej.
  • Kancelaria parafialna 22 i 27 grudnia będzie nieczynna
  • W okresie Bożego Narodzenia pragniemy odwiedzić domostwa naszych Parafian. Pragnęlibyśmy, aby był to czas spotkania i wspólnej modlitwy. Kolędę rozpoczniemy we wtorek, 27 grudnia. Wizytę duszpasterską od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy od godz. 17:00, natomiast w soboty i niedziele od godz. 16:00. Prosimy przygotować uroczyście stół, nakryty najlepiej białym obrusem, krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem oraz Pismo Święte.

– we wtorek, 27 grudnia, odwiedzimy mieszkańców ulicy Leczkowa 3-9

– w środę, 28 grudnia, mieszkańców ulicy Leczkowa (pozostałe numery) oraz ulicy Poprzecznej

– w czwartek, 29 grudnia – ulica Wyspiańskiego oraz Próżna

– w piątek, 30 grudnia – ulica Kubacza, Mierosławskiego, Saperów.

W następnej kolejności, już nowym 2023 roku, kolędę rozpoczniemy 2 stycznia i w pierwszym tygodniu nowego roku pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Dubois, Zbyszka z Bogdańca, Lilii Wenedy, Strakowskiego, Zygmunta Augusta, Deotymy, Lwowska, Kopalniana, Górnicza, Pstrowskiego. Szczegółowy plan będzie podany w przyszłym tygodniu.