www.facebook.com/jezuici.gdansk

 

  • Rozpoczynamy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi diakon Bogdan Kosztyła, dyrektor łódzkiej szkoły pod wezwaniem św. Ignacego. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych w dużym kościele, a w poniedziałek i wtorek podczas rorat o 6.15 oraz na Mszy o godzinie 8.30 i 19.00.

 

  • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po sumie parafialnej o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem i wyjaśnieniem intencji papieskich na grudzień.

 

  • Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”.

 

  • Zapraszamy na Msze Św. roratnie w Dużym Kościele w dni powszednie o godz. 6.15. Natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godz. 17.30

Studentów zapraszamy szczególnie na Msze roratnie w poniedziałki o godzinie 6.15

 

  • Poświęcone opłatki są dostępne w zakrystii, kancelarii i księgarence parafialnej. W księgarence również możliwość nabycia świec Caritas na nasz wigilijny stół.

Również w okresie Adwentu zapraszamy od poniedziałku do piątku na modlitwę jutrzni, o godzinie 6.00, w Mały Kościele, którą prowadzi wspólnota neokatechumenatu.

 

  • W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto Sióstr Służebniczek. Otoczmy je nasza modlitwą.

Tego dnia zapraszamy o godzinie 12.00 na Godzinę Łaski, zakończoną Eucharystią o godzinie 13.00.

Gaudium Vitae zaprasza do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Przez dziewięć miesięcy należy podjąć modlitwę za jedno dziecko poczęte i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się: jeden dziesiątek Różańca świętego i codzienna modlitwa, której tekst podajemy oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie – jak post lub walka z nałogiem. Do duchowej adopcji będzie można przystąpić na Mszach Św. o godz. 7.30, 8.30, 13,00 i 19.00 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia.

 

  • Polecamy uwadze parafian biuletyn liturgiczny Dzień Pański wraz z naszą parafialnym dodatkiem. Dziękujemy też za ofiarę na pokrycie kosztów druku.
  • W przyszłą niedzielę przed naszymi świątyniami odbywać się będzie zbiórka do puszek na przedświąteczną pomoc dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas i stowarzyszenia Gaudium Vitae. Wspomóżmy osoby z naszej wspólnoty parafialnej, które borykają się z problemami ekonomicznymi. Serdeczne Bóg zapłać za okazanie wsparcie.
  • Również w przyszłą niedzielę, o godzinie 14.00 zapraszamy na przepiękny koncert organowy w wykonaniu pana Jakuba Orłowskiego i pana Damiana Serwidy. W repertuarze między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha oraz improwizacje. Serdecznie zapraszamy.
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Mickiewicza pragnie poinformować, że w ramach profilaktyki przystąpiła do realizacji bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko zakażeniom brodawczaka ludzkiego HPV dziewcząt i chłopców w wieku 12 lat zameldowanych w Gdańsku. Szczegółowe informacje oraz numer telefonu pod którym można zarejestrować się na szczepienie znajdziemy na plakatach wywieszonych w gablocie.