www.facebook.com/jezuici.gdansk
 • Dziś rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, czyli oczekiwania na przyjście Pana. Msze Św. roratnie w Dużym Kościele w dni powszednie o godz. 6.15. Natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godz. 17.30.  Prosimy, aby na roraty przynieść lampiony.

 

Studentów zapraszamy na Msze roratnie w poniedziałki o godzinie 6.15, a po nich wspólne śniadanie studenckie w salach duszpasterstwa akademickiego, prosimy aby na poniedziałkowe roraty przynieść zabezpieczone świece lub lampiony, gdyż Msza roratnią będzie sprawowana w zaciemnionej świątyni

 

Również w okresie Adwentu zapraszamy od poniedziałku do piątku na modlitwę jutrzni, o godzinie 6.00, w Mały Kościele, którą prowadzi wspólnota neokatechumenatu.

 

 • Poświęcone opłatki są dostępne w zakrystii, kancelarii i księgarence parafialnej. W księgarence również możliwość nabycia świec Caritas na nasz wigilijny stół.
 • Dzisiaj pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Nasze Dzieci w Gdańsku organizują przy naszych świątyniach „akcję pierniczkową” i zbierać będą ofiary na pomoc dzieciom i działalność stowarzyszenia.
 • Do końca listopada modlimy się za naszych zmarłych codzienne o godzinie 18.15
 • W środę, 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godzinie 19.00 modlić się będziemy w intencji o. Andrzeja Bukowca, w dniu jego imienin.
 • W czwartek, przypada I czwartek miesiąca o godzinie 18.00 nabożeństwo Godziny Świętej, a podczas Mszy Świętej o godzinie 19.00 modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 • W piątek, I piątek miesiąca – po Mszy o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej podczas adoracji od godziny 15.00, a dzieci od godziny 17.00 w Małym Kościele.
 • W sobotę, po Mszy o godzinie 8.30 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Natomiast po Mszy Świętej o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przygotowaną przez Efraim Muzyczny.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi diakon Bogdan Kosztyła, dyrektor łódzkiej szkoły pod wezwaniem św. Ignacego. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych w dużym kościele, a w poniedziałek i wtorek podczas rorat o 6.15 oraz na Mszy o godzinie 8.30 i 19.00.
 • Także w przyszłą niedzielę o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po sumie parafialnej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Przypominamy rodzicom, że w przyszłą niedzielę (4 grudnia) na Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Małym Kościele poświęcenie medalików dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.
 • Dziękujemy za ofiary składane na fundusz związany z ogrzewaniem naszych świątyń. Na internetowej stronie parafialnej jest obecny stan finansowy funduszu.

Jednocześnie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnie niedziele do puszek. Na Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebraliśmy kwotę 1982 złotych, a w ubiegłą niedzielę na kiermaszu ciast zorganizowanym przez Zupę we Wrzeszczu 1 234 złote.

 • Osoby, które wyraziły chęć włączenia się w działania Duszpasterskiej Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy Świętej o godzinie 19.00 na plebanię.
 • Polecamy uwadze parafian biuletyn liturgiczny Dzień Pański wraz z naszą parafialną wkładką w której znajdziemy między innymi ogłoszenia parafialne. Dziękujemy też za symboliczną złotówkę na pokrycie kosztów druku.
 • Akademicki Punkt Wolontariatu szuka wolontariuszki dla starszej mieszkanki naszej parafii. W ramach wsparcia chodziłoby głównie o rozmowę i drobne pomoce. Chętne osoby prosimy o kontakt z p. Martyną Biazik, koordynatorką wolontariatu. Kontakt znajduje się na stronie pl
 • We czwartek o 18.00 spotkanie wspólnoty pielgrzymkowej grupy Czarnej. Po nim, o 19.30, Eucharystia. Wszystkich zainteresowanych pielgrzymowaniem, zapraszamy.