www.facebook.com/jezuici.gdansk

Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Apostolstwa Modlitwy. Ważnym zadaniem Akcji Katolickiej jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznej nauki Kościoła. Zapraszamy i zachęcamy parafian do włączenia się w działalność parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, jak również do włączenia się w wielką światową wspólnotę Apostolstwa Modlitwy.

Dzisiaj również swoje święto patronalne obchodzą Siostry Betanki. Dziękując za ich posługę w naszej parafii pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 • Do końca listopada modlimy się za naszych zmarłych codzienne o godzinie 18.15, a w czwartek o godzinie 8.30 sprawujemy Mszę Świętą w intencji naszych drogich zmarłych.
 • W poniedziałek Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec zapraszają na Mszę Świętą do Małego Kościoła o godzinie 17.00
 • We wtorek przypada rocznica poświęcenia naszej świątyni, dużego kościoła. Dziękujemy tym wszystkim, którzy się tu modlili i nadal modlą, korzystają z życia sakramentalnego oraz dbają, aby nasz Dom Boży był świątynią miłą Bogu. Również we wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Bardzo dziękujemy siostrze Elżbiecie, Pani Basi oraz panu Damianowi i pani Agnieszce, dyrygentce chóru za dbałość o piękno muzyki wybrzmiewającej w naszych świątyniach.
 • W środę, 23 listopada Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Eucharystię , która będzie sprawowana o godzinie 17.00 w Małym Kościele. Mszę Świętą poprzedzi modlitwa różańcowa o godzinie 16.20
 • W sobotę, 26 listopada małżeństwa z Domowego Kościoła serdecznie zapraszają wszystkie dzieci z osobą dorosłą na robienie wianka adwentowego. Spotykamy się w sobotę o godzinie 10.00 w salce ministranckiej pod Dużym Kościołem (wejście od strony plebani).
 • Dzisiaj podczas sumy parafialnej zostaną poświęcone opłatki na nasze wigilijne stoły.
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz związany z ogrzewaniem naszych kościołów. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę i przekazywane na konto naszej parafii. Numer konta parafialnego jest na naszej stronie internetowej www.gdansk.jezuici.pl
 • W przyszłą niedzielę dzieci i pracownicy świetlicy środowiskowej na Chełmie przeprowadzą „akcję pierniczkową”. Już dzisiaj za okazaną życzliwość i wsparcie najmłodszych serdecznie dziękujemy.
 • Dzisiaj po mszy o 13.00 przy Małym Kościele odbędzie się kiermasz ciast organizowany przez wolontariuszy „Zupy we Wrzeszczu”. Jest to inicjatywa, działająca przy naszej parafii, która co tydzień niesie pomoc osobom potrzebującym i bezdomnym. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na wsparcie tej inicjatywy.
 • W czwartek po Eucharystii o 19.30 w Małym Kościele odbędą się warsztaty pt. „Jak znaleźć przyjaciela”. Warsztaty poprowadzą panie Kamila Grześ i Katarzyna Piekart, związane z punktem pomocy psychologicznej Betania, działającym przy DA Winnica.

 

 • Zapraszamy na studenckie rekolekcje adwentowe w codzienności. Będą one nosić tytuł: PRZYSZEDŁ, PRZYCHODZI, PRZYJDZIE. Ich uczestnicy będą codziennie przez trzy tygodnie, otrzymywać treści do medytacji z Pismem Świętym. Dla chętnych jest przewidziana możliwość rozmów z osobą towarzyszącą. Rekolekcje potrwają od 28.11 do 17.12. Zapisy przez facebooka i stronę DA WINNICA.