www.facebook.com/jezuici.gdansk
  • Dzisiaj gościmy przedstawicieli wspólnoty CENACOLO. W tej wspólnocie odnajduje pomoc wielu młodych ludzi, którzy są zagubieni, uzależnieni od narkotyków, alkoholu, komputerów. To dzięki wspólnocie na nowo odnajdują radość i sens życia. Na zakończenie Mszy św. podzielą się oni swoim świadectwem, a po Mszy z chęcią spotkają się, aby odpowiedzieć na pytania i będą kwestować na rzec wspólnoty.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy za udział, modlitwę i okazane wsparcie w odpuście parafialnym.
  • Młodzież, która w tym roku szkolnym pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek, o godzinie 18.00 przed Dużym Kościołem.
  • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji dobroczyńców naszych kościołów i naszej wspólnoty zakonnej.
  • W sobotę podczas Mszy Świętej o godzinie 8.30 modlić się będziemy w intencji śp. o. Mariana Jocka SJ w 8 rocznice jego śmierci.
  • Zachęcamy uczniów ze szkoły podstawowej i średniej do włączenia się w działania Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziewczynki zapraszamy do udziału w scholii, która śpiewa podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Małym Kościele. Młodzież zapraszamy do włączenia się w grupę młodzieżową i wolontariatu. Zainteresowane dzieci prosimy o kontakt z o. Robertem, a młodzież z o. Adamem.
  • Zachęcamy do nabycia specjalnego, rozszerzonego wydania czasopisma Galilea. Tajemnice Pisma Świętego, które zostało przygotowane w związku z pięcioleciem istnienia naszego kwartalnika. Tym razem zamieszczone artykuły opisują historię życia Jezusa od narodzin do wniebowstąpienia. Koszt jubileuszowego numeru czasopisma Galilea to 15 złotych i możemy go nabyć w księgarence parafialnej. Serdecznie polecamy.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przeprowadzimy kwestę do puszek na rzecz naszego parafialnego punktu świetlicowego dla dzieci. Z naszej świetlicy prowadzonej przez siostrę Teresę i grupę wolontariuszy korzysta grupa kilkunastu dzieci, którzy nie tylko mają okazję mile spędzić czas, ale pod fachowym okiem skorzystać z pomocy przy odrabianiu lekcji, rozwijać swoje umiejętności oraz otrzymać posiłek. Za to wsparcie finansowe na funkcjonowanie świetlicy już dzisiaj bardzo dziękujemy.
  • Wspólnota Efraim-Rodziny wraz z duszpasterzem akademickim o. Damianem Krawczykiem serdecznie zapraszają na Kurs Przedmałżeński pt. „Napełnijcie stągwie wodą”. Celem kursu jest, aby na bazie świadectw małżeńskich, nauczyć się dojrzałej formy dialogu. Zapisy do 7 października. Szczegółowe informacje i zapisy poprzez stronę na stronę internetową www.dawinnica.pl/malzenstwo