• Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. O godzinie 8.00 Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do włączenia się w ten światowy ruch modlitwy w intencjach, które powierza Kościołowi Ojciec Święty. Dzisiaj, po Sumie parafialnej o godzinie 13.00  wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu aż do nabożeństwa o godzinie 18.00.
  • Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. W następną niedzielę (11 września) podczas Mszy Świętej dla dzieci o godzinie 10.00 w Małym Kościele, poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Już dziś informujemy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii Świętej, że  pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się  w przyszły poniedziałek, 12 września o godzinie 18.00 w Małym Kościele. Planowany termin I Komunii Świętej w nowym roku szkolnym to 13 maja 2023 r. Szczegóły dotyczące przygotowań do I Komunii  zostaną podane podczas spotkania z rodzicami.

  • We wtorek o godzinie 19.00 Msza Święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Polecajmy Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej nasze prośby i podziękowania. Karteczki z prośbami i podziękowaniami możemy wrzucać wraz z ofiarą do skarbony pod obrazem Matki Bożej w bocznym ołtarzu.
  • W środę na Mszy Świętej o godzinie 8.30 pragniemy modlić się za dobroczyńców naszych kościołów i naszej wspólnoty zakonnej. Dziękujemy serdecznie za Waszą modlitwę i wsparcie materialne czy to przez ofiary wrzucane na tacę czy przez przelewy dokonane na konto bankowe naszej parafii. W minionym miesiącu zakończyliśmy I etap prac związany z wymianą pieców grzewczych w dużym kościele. Rozpoczął się także przegląd i naprawa brzmienia organów w Dużym Kościele. Taca remontowa w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na spłatę rachunków z remont pieców. Z serca dziękujemy za okazane wsparcie.
  • Już dzisiaj zapraszamy na nasz odpust parafialny w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, który przypadnie w środę, 14 września. Serdecznie zapraszamy Parafian, jak i naszych Przyjaciół i Sympatyków naszej parafii, do modlitwy i udziału w tym święcie naszej wspólnoty parafialnej. Uprzejmie prosimy o upieczenie słodkich rogalików czy innych słodkości i pomoc przy przygotowaniach do odpustu.
  • Przypominamy, że wszelkie pozwolenia związane z życiem sakramentalnym, np. pozwolenie na pełnienie posługi rodzica chrzestnego, czy pozwolenia na Komunię Świętą czy bierzmowanie poza parafią, otrzymujemy w kancelarii parafii naszego aktualnego miejsca zamieszkania, a nie w parafii naszego zameldowania (jeśli jest to inna parafia niż mojego faktycznego zamieszkania) czy kościoła gdzie zostaliśmy ochrzczeni lub mieszkaliśmy jeszcze np. rok temu. Dlatego też zachęcamy szczególnie nowych mieszkańców naszej parafii, aby upewnili się, czy ich dane znajdują się w naszej kartotece parafialnej.
  • I jeszcze jedno zaproszenie: Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na powakacyjne spotkanie naszego chóru parafialnego! Będzie to pierwsze spotkanie z nową dyrygentką, panią Agnieszką Rychorczuk. Zapraszamy w najbliższą środę na godz. 17.00 do salki pod małym kościołem.