www.facebook.com/jezuici.gdansk
  • Ogromnie dziękujemy przedstawicielom Akcji Katolickiej oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie wczorajszego bardzo udanego Festynu Rodzinnego.
  • Wszystkich którzy mogliby pomóc przy budowie ołtarzy na Boże Ciało zapraszamy w środę o godz. 17.00. Zbiórka przy Małym Kościele
  • W najbliższy czwartek, 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).

Porządek Mszy św. w tym dniu

w Dużym Kościele godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00 (nie ma Mszy o godz. 13.00)

w Małym Kościele godz. 8.30,10.00 oraz bezpośrednio po procesji.

Po Mszy św. o godz. 11.00 z Dużego Kościoła wyruszy uroczysta Procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii i przejdzie ulicami: Mickiewicza, Hallera, Kościuszki, Klonowicza i Mickiewicza na plac przy Małym Kościele. Po procesji Msza św. w Małym Kościele.

Zapraszamy naszych Parafian do włączenia się w przygotowanie procesji eucharystycznej jako świadectwo naszej wiary. Prosimy o aktywne włączenie się w niesienie chorągwi, sztandarów, emblematów i przyozdobienie swoich domów na trasie procesji. Ołtarze znajdować się będą w tych samych miejscach, co zwykle. Mężczyzn prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, aby ten trud nie spoczął na pojedynczych osobach.

Próba sypania kwiatków przed Bożym Ciałem dla dziewczynek, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i młodszych, w środę o godzinie 18.00 przed Dużym Kościołem.

  • Dzisiaj przed Małym Kościołem odbywa się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży z naszej parafii. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.
  • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wyrównanie rachunków ogrzewania gazowego naszych kościołów w zimowych miesiącach. Koszty tego ogrzewania podaliśmy na stronie internetowej naszej parafii, tam też możliwość internetowego wsparcia finansowego w ramach tych opłat.
  • Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.30, a w Oktawie Bożego Ciała połączone będą z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.15.
  • W piątek o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, a po niej modlitwa różańcowa, natomiast tego dnia o godzinie 19.00 Msza Święta w intencji o. Piotra Deczewskiego w drugą rocznicę jego śmierci.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 9 i 10 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.