www.facebook.com/jezuici.gdansk
 • Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspólnie prosimy, aby Duch Święty umacniał nas swoimi darami, byśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

Dzisiaj również pierwsza niedziela miesiąca, o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po sumie o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu aż do nabożeństwa o godzinie 18.00.

 • Już w najbliższą sobotę, 11 czerwca zapraszamy na festyn rodzinny na boisku Wydziału Farmacji. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału dorosłych i dzieci. Nie zabraknie niespodzianek i wspaniałych nagród. Dzisiaj wychodząc z świątyni możemy wesprzeć materialnie przygotowania tego festynu poprzez złożoną ofiarę do puszek.
 • Jutro (poniedziałek) obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy Świętych jak w dni powszednie.
 • Natomiast w czwartek, obchodzić będziemy Święto Jezus Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy o modlitwę za kapłanów oraz o nowe i święte powołania do służby Bożej.
 • W piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00, a po koronce możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z sakramentu pojednania w kończącym się okresie wielkanocnym, abyśmy nie zaniedbali spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.
 • Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości, w szczególności budowa ołtarzy, dekoracji i przebiegu procesji.  Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt z o. Andrzejem (wikariuszem) lub o. Proboszczem.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 18.30
 • Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez ofiary wrzucone na tace lub przelewy na bankowe konto parafialne troszczą się o materialne potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na pokrycie rachunku wyrównującego za gaz jaki musimy zapłacić za zimowe ogrzewanie naszych świątyń.
 • Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu ciast, w przyszłą niedzielę (12 czerwca), od godziny 9.00 przy Małym Kościele. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu scholii i ministrantów z naszej parafii. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie, i serdecznie zapraszamy.
 • Zachęcamy, aby zabrać do domu i dla naszych sąsiadów, nasz biuletyn parafialny PRZY ŚWIĘTYM KRZYŻU. W tym numerze między innymi o patronie naszej świątyni świętym Andrzeju Boboli SJ, świadectwo z udziału w grupie synodalnej, czy też świadectwo z pomocy w ośrodku recepcyjnym w Zosinie na granicy polsko-ukraińskiej. Zachęcamy do lektury. Ofiarę za biuletyn można wrzucać do skarbony.
 • Zachęcamy równie do nabycia nowego numeru biblijnego czasopisma Galilea. Tym razem opowiadamy o przypowieściach Jezusowych oraz dołączony jest dodatek w języku ukraińskim. Czasopismo można nabyć w księgarence parafialnej.
 • Po najbliższej Mszy o miłość będzie świadectwo-konferencja „Anatomia kłótni, czyli jak się godzić”, którą poprowadzą Karolina i Krzysztof Majewscy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na 19.30 w czwartek 9 czerwca.

Wszystkich studentów zapraszamy na wyjazd wakacyjny w Tatry razem z duszpasterstwem akademickim. Zapisy przez wydarzenie na facebooku DA Winnica.