• Jutro przypada uroczystość świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski oraz patrona naszej świątyni.

Msza Święta odpustowa o godzinie 19.00 podczas której kazanie o świętym Andrzeju Boboli wygłosi o. Adrian Helik SJ. Po Mszy (jeśli pogoda dopisze) wspólnie świętowanie w ogrodzie jezuickim przy figurze świętego Andrzeja. Zapraszamy wszystkie do wspólnego świętowania. Prosilibyśmy naszych parafian i przyjaciół o przygotowanie ciast, sałatek, czy jakichś prostych potraw dla siebie i innych, abyśmy wspólnie mogli się spotkać i radośnie świętować.

  • Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe, o godzinie 18.30 w Dużym Kościele.
  • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji wszystkich dobroczyńców naszych kościołów i domu zakonnego. Dziękujemy wszystkim, którzy bezpośrednio lub wpłatami na konto parafialne wspierają naszą wspólnotę.
  • W czwartek, 19 maja młodzież z naszej wspólnoty parafialnej przyjmie sakrament bierzmowania z rąk księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdy. W związku z tym informujemy, że intencje mszalne zamówione tego dnia na godzinę 19.00 zostaną odprawione w podczas Mszy Świętej o godzinie 19.00 w małym kościele.
  • Tegoroczny festyn rodzinny na boisku wydziału farmacji planowany jest na 11 czerwca. Spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie wspólnej zabawy zapraszamy w czwartek, 19 maja na godzinę 18.00 do kawiarenki parafialnej. Prosimy o wsparcie w tej inicjatywie i każda para rąk naprawdę się przyda.
  • Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 22 maja podczas Mszy Świętej  o godz. 13.00 w Dużym Kościele. Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych i rodziców w piątek 20 maja w Dużym Kościele w godz. 15.00- 19.00. Próba dla dzieci rocznicowych odbędzie się w poniedziałek 16 maja o  16.30 w Dużym Kościele.
  • W następną niedzielę będziemy gościć osoby ze Światowego Ruchy Katolików na Rzecz Środowiska Laudato Si, po każdej Mszy opowiedzą Nam pokrótce o encyklice Laudato Si, papieża Franciszka, a po ostatniej Mszy około godziny 20 zapraszają ma prezentacje, w której szerzej powiedzą o Encyklice i ekologii integralnej.   Również w przyszłym tygodniu w niedziele przy małym kościele od  godziny 9 do 12.30 będzie możliwość skosztować samodzielnie przygotowanych wypieków oraz własnoręcznie zrobionych różańców przez Młodzież Franciszkańską Tau, zebrane pieniądze będą przeznaczone na wakacyjne rekolekcje wspólnoty. 
  • Wspólnota modlitewna Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego zaprasza wszystkich chętnych do Małego Kościoła w sobotę 21 maja  o godzinie 15.00 na Mszę Świętą i modlitewne czuwanie w intencji pokoju w Ukrainie.
  • Z okazji Dnia Dziecka Szkoła Podstawowa 90 organizuje akcję zbiórki maskotek, kocyków i poduszek dla dzieci, które przebywają w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Zbierane przedmioty ze względu na to, że trafią do osób o osłabionej odporności muszą być nowe.

Nasze Duszpasterstwo Akademickie włącza się do akcji. Dary będą zbierane w tym tygodniu po spotkaniach Wspólnot Akademickich we wtorek i środę i po mszach niedzielnych o godzinie 13:00 i 19:00. Zapraszamy do wzięcia udziału, by wywołać uśmiech u najmłodszych przebywających obecnie w szpitalu.

  • W czwartek zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie. Po Eucharystii będzie można podejść do grupek modlitwy wstawienniczej. Zaczynamy wyjątkowo o 19.45. Wszystko w Małym Kościele.