• Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godzinie 18.30 w Dużym Kościele.
  • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji wszystkich dobroczyńców naszych kościołów i domu zakonnego. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę, a dzisiejsza taca przeznaczona będzie na cele remontowe naszych kościołów (zbieramy środki na wkład własny projektu termomodernizacji małego kościoła).
  • Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w czwartek, 12 maja na Mszę Święta o godzinie 16.00 w Małym Kościele.
  • W sobotę 14 maja grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  • Natomiast w czwartek, 19 maja młodzież z naszej wspólnoty parafialnej przyjmie sakrament bierzmowania z rąk księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdy. W związku z tym informujemy, że intencje mszalne zamówione tego dnia na godzinę 19.00 zostaną odprawione w podczas Mszy Świętej o godzinie 19.00 w małym kościele.
  • W przyszły poniedziałek, 16 maja przypada uroczystość świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski oraz patrona naszej świątyni. Główna Msza Święta odpustowa o godzinie 19.00, a po niej (jeśli pogoda dopisze) wspólnie świętowanie w ogrodzie jezuickim przy figurze świętego Andrzeja. Zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty działające przy naszej parafii do wspólnego świętowania. Prosilibyśmy naszych parafian i przyjaciół o przygotowanie ciast, sałatek, czy jakichś prostych potraw dla siebie i innych, abyśmy wspólnie mogli się spotkać i świętować jako wspólnota parafialna.
  • W związku z uroczystością świętego Andrzeja Boboli trwa nowenna, która duchowo przygotowuje nas do tej uroczystości i podczas której modlić się będziemy o pokój na Ukrainie i potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny. Modlitwę nowennową odmawiać będziemy w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 19.00, a w niedzielę po sumie o godzinie 13.00.
  • Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 22 maja podczas Mszy Świętej  o godz. 11.00 w Dużym Kościele. Prosimy, aby dzieci przybyły w strojach komunijnych (gdyby ktoś już wyrósł to ubiera się na galowo). Natomiast spowiedź święta dla dzieci rocznicowych i rodziców w piątek 20 maja w Dużym Kościele w godz. 15.00- 19.00, przychodzimy z rodzicami. Natomiast próba dla dzieci rocznicowych odbędzie się w poniedziałek 16 maja o  16.30 w Dużym Kościele. Szczegółowe informacje u s. Bernardy.
  • W czwartek spotykamy się na Mszy o miłość. Zapraszamy singli i pary zakochanych. Msza Święta o godz. 19.30 a po niej świadectwo Małgorzaty i Igora Bagnuckich „O miłości z dystansem”.
  • Duszpasterstwo akademickie zaprasza studentów do udziału w projekcie browary wiary. Pierwsze spotkanie odbywa się w poniedziałek, 9 maja i dotyczy tematu „wiary”, następne dwa spotkania odbywają się co tydzień w poniedziałki i dotyczą „nadziei” oraz „miłości”. Spotykamy się o 19:30 w klubie Polufka

 

  • Ogłoszenie z kurii diecezjalnej:

W przyszłą niedzielę, 15 maja będziemy przeżywać odpust naszej archidiecezji – uroczystości ku czci świętego Wojciecha. W imieniu Arcybiskupa Tadeusza Wojdy serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą sprawowaną na wzgórzu w Gdańsku-Świętym Wojciechu o godzinie 12.00. Po Mszy Świętej proboszcz z parafianami zapraszają na pyszną grochówkę. Zachęcamy również do udziału w pieszej pielgrzymce z relikwiami Świętego, która wyruszy o godzinie 9.00 z bazyliki Mariackiej. Młodzież zapraszamy do wspólnej wędrówki o godzinie 9.30 (wyjście z kościoła pw. św. Ignacego – Gdańsk-Stare Szkoty).