• Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Dzisiaj również przypada święto patronalne Caritas. Dzisiejsza zbiórka do puszek pod chórem na działalność charytatywną Caritas naszej Archidiecezji. W tym szczególnym dniu dziękujemy wszystkim osobom włączającym się w dzieła charytatywne naszej wspólnoty parafialnej.
  • Dzisiaj również wierni Kościoła Prawosławnego i Grekokatolicy przeżywają według kalendarza juliańskiego Święta Zmartwychwstania. Naszym Siostrom i Braciom w wierze, a szczególnie gościom z Ukrainy życzymy błogosławionych i pełnych pokoju świąt wraz z Chrystusem Zmartwychwstałym.
  • We wtorek o godzinie 19.00 Msza Święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji wszystkich dobroczyńców naszych kościołów i domu zakonnego.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę na Eucharystię o godzinie 17.00 w Małym Kościele. Msze Świętą poprzedzi modlitwa różańcowa o godzinie 16.20. Po Eucharystii spotkanie w kawiarence.
  • Wspólnota modlitewna Mały Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego zaprasza do Małego Kościoła w sobotę, 30 kwietnia na godzinę 15.00, na Mszę Świętą i modlitewne czuwanie w intencji pokoju na Ukrainie.
  • Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej organizuje z okazji 1025 rocznicy Chrztu Gdańska oraz 25 rocznicy Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, kongres zatytułowany „Jesteś ochrzczony, czy o tym pamiętasz?”, który odbędzie się w najbliższą sobotę w katedrze oliwskiej. Na to wydarzenie zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, wstęp wolny. Dzisiaj również w przedsionku kościoła będzie można nabyć replikę krzyża odnalezionego podczas badań archeologicznych z czasów św. Wojciecha. W przedsionku również możemy otrzymać szczegółowy program Kongresu.

 

  • W tym tygodniu nie będzie mszy akademickiej. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w czwartek na 19.30 na klub filmowy w sali duszpasterstwa. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej akademickiej.
  • Zbliża się maj, duszpasterstwo akademickie zaprasza na nabożeństwa majowe. We wtorki i środy będziemy się spotykać się o 21.00 przy figurze Matki Bożej przy Małym Kościele na wspólnej modlitwie.