• Dzisiaj rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych w dużym kościele, a od poniedziałku do środy włącznie na Mszach o godzinie 8.30, dodatkowej o godzinie 17.00 i 19.00. Rekolekcje poprowadzi o. Paweł Bucki, proboszcz parafii Świętego Stanisława Kostki w Wasilkowie.
  • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: dziś o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali, a w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Ponadto od poniedziałku do piątku zapraszamy na poranną modlitwę Kościoła – Jutrznie, o godzinie 6.00 w Małym Kościele.
  • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji dobroczyńców naszych kościołów i wspólnoty zakonnej.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek: spowiedź w Dużym Kościele rano i od godz. 15.00. Natomiast dzieci zapraszamy na spowiedź do Małego Kościoła od godz. 17.00 oraz na Mszę Świętą  o godz. 17.30. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi.

  • W przyszłą niedzielę parafialna Caritas i Gaudium Vitae organizuje zbiórkę do puszek na wsparcie osób potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Za okazaną pomoc już dzisiaj serdecznie dziękujemy.
  • Również w przyszłą niedzielę w Trójmieście odbywać się będzie zbiórka charytatywna dla hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei.
  • Przypominamy o możliwości samodzielnego zamawiania intencji mszalnych poprzez stronę internetową www.parafiaplus.pl/gdańsk-jezuici
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na misterium męki Pańskiej, 9 kwietnia. Wyjazd spod Dużego Kościoła o godzinie 7.30. Informacje i kontakt do zapisów – na tablicy ogłoszeń.
  • W dalszym ciągu spiesząc z pomocą poszkodowanym w wyniku działań wojennych na Ukrainie możemy zgłosić swój akces pomocy poprzez formularz na stronie internetowej www.gdansk.jezuici.pl/ukraina lub przynieść karteczki deklaracji, które wyłożone są pod chórem, do kancelarii parafialnej.
  • Organizujemy weekendowy kurs przedmałżeński. Kurs rozpocznie się w piątek 13 maja. Uczy metody głębokiej komunikacji niezbędnej, aby małżeństwo przeżywać radośnie i w miłości. Zapisy przez stronę pl

 

  • Wszystkich chętnych zapraszamy na nocną drogę krzyżową z Gdyni do Wrzeszcza. Początek o godzinie  21.30 Mszą Świętą w kaplicy jezuickiej szkoły na ul. Tatrzańskiej w Gdyni. Zapisy przez wydarzenie na facebooku Duszpasterstwa Akademickiego WINNICA