• Sytuacja wojenna na Ukrainie powoduje, że coraz więcej osób ucieka przed wojną i szuka pomocy, i schronienia. To już nie tylko „pierwsza fala uchodźców”, ale kolejne osoby potrzebują naszego długoterminowego wsparcia.

Jeśli możesz pomóc na poziomie lokalnym, naszej dzielnicy/ parafii prosimy, aby zajrzeć na stronę internetową www.gdansk.jezuici.pl/ukraina. Znajdują się tam odnośniki do form pomagania jak również można zgłosić swój akces niesienia pomocy cierpiącym w wyniku działań wojennych. Każda odrobina dobra jest bezcenna. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji pokoju.

 • Wczoraj minęła 400 rocznica kanonizacji św. Ignacego z Loyoli, założyciela jezuitów. W tym roku jubileuszowym bardzo prosimy naszych Przyjaciół i naszych Parafian o modlitwę w intencji całego Towarzystwa Jezusowego, jak również o nowe i święte powołania do naszego zakonu.
 • Od tej niedzieli (13 marca) zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Msze Święte inicjacyjne, przygotowujące do I Komunii Świętej. Msze będą sprawowane w Dużym Kościele o godzinie 16.30
 • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

w piątek: Droga Krzyżowa

w Dużym Kościele o godz . 9.00 i 18.15.

w Małym Kościele – dla dzieci o godzinie 17.30,  dla  studentów o godz. 19.30.

w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Wielkopostne rekolekcje parafialne planowane są od niedzieli 27 marca, nauki rekolekcyjne wygłosi o. Paweł Bucki SJ.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na poranną modlitwę Kościoła – Jutrznię. Od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w Małym Kościele.

 • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji dobroczyńców naszych kościołów i wspólnoty zakonnej.
 • Na stolikach pod chórem, są wyłożone skarbonki Caritas, do których będziemy zbierali Jałmużnę Wielkopostną 2022. Owoc naszej jałmużny zostanie przeznaczony na pomoc osobom najuboższym z naszej parafii. Wypełnione wielkopostną jałmużną skarbonki prosimy przynieść w Wielką Sobotę (16 kwietnia), przy okazji święcenia pokarmów do koszy wyłożonych w Dużym Kościele przy grobie Pańskim
 • Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na misje katolickie AD GENTES, dziękujemy również za złożone ofiary na tace. Będą one przeznaczone na fundusz remontowy naszych świątyń.
 • Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w czwartek na Eucharystię o godzinie 16.00 w Małym Kościele.
 • Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, odbędzie się w czwartek, 17 marca o godz. 18.00 w kawiarence parafialnej.
 • Serdecznie zapraszamy na rekolekcje akademickie pt. „Emmanuel – rekolekcje o bliskości Boża”. Poprowadzi je o. Paweł Sawiak SJ. Rozpoczynamy w niedzielę na mszach akademickich, a potem widzimy się pod poniedziałku do środy o 19.30 w Małym Kościele.
 • W czwartek Eucharystia w intencji o doświadczenie spotkania z Bogiem. W planach spotkanie z Miłosierdziem, Eucharystia, a potem uwielbienie. Zapraszamy o godzinie 19.30 do Małego Kościoła.
 • Jutro ostatnia okazja, aby wziąć udział w akcji Browary Wiary. Zapraszamy studentów do klubu