Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w Dużym Kościele wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00

 

 • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

w piątek: Droga Krzyżowa

w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 18.15.

w Małym Kościele – dla dzieci o godzinie 17.30,  dla  studentów o godz. 19.30.

w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Wielkopostne rekolekcje parafialne planowane są od niedzieli 27 marca.

 • W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na poranną modlitwę Kościoła – Jutrznię. Od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w Małym Kościele.
 • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji dobroczyńców naszych kościołów i wspólnoty zakonnej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy spieszą nam z pomocą. Przy okazji bardzo dziękujemy za bardzo hojną pomoc okazaną poszkodowanym na Ukrainie. Zebraliśmy sumę 22 352 złotych, którą przekazaliśmy na działania pomocowe Caritas Polska oraz Jezuickiego Centrum Społecznego.
 • W najbliższą sobotę, 12 marca przypada w naszej parafii diecezjalny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po Mszy Świętej o godzinie 8.30 i potrwa do wieczornej Mszy Świętej. Wszystkie grupy i wspólnoty parafialne prosimy o włączenie się w ten czas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 • Na stolikach pod chórem, w obu kościołach są wyłożone skarbonki Caritas, do których będziemy zbierali Jałmużnę Wielkopostną 2022. Owoc naszej jałmużny zostanie przeznaczony na pomoc osobom najuboższym z naszej parafii. Wypełnione wielkopostną jałmużną skarbonki prosimy przynieść w Wielką Sobotę (16 kwietnia), przy okazji święcenia pokarmów do koszy wyłożonych w Dużym Kościele przy grobie Pańskim
 • Dziękujemy za wypełnienie i dostarczenie ankiet synodalnych. Dziękujemy za każdą opinię. Jednocześnie na stoliku pod chórem są wyłożone sprawozdania z II spotkania parafialnej grupy synodalnej. Bardzo serdecznie zapraszamy na III spotkanie parafialnej grupy synodalne, które będzie przebiegało pod hasłem: WSPÓLNIE W MISJI KOŚCIOŁA. Na spotkanie zapraszamy w piątek, o godzinie 18.00 do kawiarenki pod Małym Kościołem.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misje katolickie AD GENTES, natomiast taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszych świątyń.
 • W marcu bezpłatne porady u radcy prawnego będzie można uzyskać we wtorki w godzinach 15-17 w salce pod Małym Kościołem.
 • Od przyszłej niedzieli (13 marca) zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Msze Święte inicjacyjne, przygotowujące do I Komunii Świętej. Msze będą sprawowane w Dużym Kościele o godzinie 16.30.
 • Apostolstwo Modlitwy i Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej, które odbędzie się 9 kwietnia. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy u p. Teresy (nr. kontaktowy 692 808 111). Koszt pielgrzymki 55 złotych
 • Trwa nieustanna modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Dziś o godzinie 12.00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku Mszę Świętą w intencji pokoju sprawuje ks. arcybiskup Tadeusz Wojda. Natomiast  Caritas Archidiecezji Gdańskiejutworzyła „centrum kryzysowe dla uchodźców”. Informacje o formach pomocy dla potrzebujących i dla tych, którzy pragną pomóc pod nr tel. 533 327 348 lub w centrali Caritas w Sopocie, ul. Niepodległości 778. Najbliższe miejsce zbiórki żywności długoterminowej, środków czystości, środków higieny osobistej: Gdańsk ul. Ku Ujściu 58 (od poniedziałku do soboty w godzinach 800 do 1600).
 • Duszpasterstwo Akademickie Winnica zaprasza na Mszę o miłość. Po Mszy konferencja Kasi i Arka „Droga do małżeństwa ze św. Józefem”. Do zobaczenia w czwartek 19.30.

 

 • Studentów zapraszamy na spotkanie pt browary wiary. Widzimy się w poniedziałek o 19.30 w klubie Polufka. 

 

 • Za 2 tygodnie odbędą się akademickie rekolekcje wielkopostne pt. „EMMANUEL – rekolekcje o bliskości Boga”. Przyjdzie do nas o. Paweł Sawicki, charyzmatyczny jezuita z Bydgoszczy.