W obliczu wojny na Ukrainie, w naszej archidiecezji, podobnie jak i całej Polsce trwa nieustanna modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Jako Kościół gdański chcemy zgromadzić się na Eucharystii, która będzie sprawowana w niedzielę, 6 marca o godzinie 12.00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku pod przewodnictwem arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Zapraszamy na tę Mszę Świętą w czasie której będziemy modlić się za naród ukraiński oraz o Boże miłosierdzie nad światem.

Środa Popielcowa – zgodnie z prośba papieża Franciszka – będzie obchodzona w Kościele jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

Dzisiaj i w Środę Popielcową po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na

pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Natomiast Caritas Archidiecezji Gdańskiej organizuje zbiórkę żywności długoterminowej, środków chemicznych i higieny osobistej na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Adresy miejsc gdzie można przynosić potrzebne rzeczy oraz więcej informacji na stronie internetowej www.caritas.gda.pl

 • Wypełnione ankiety synodalne możemy przynieść do dużego lub małego kościoła dziś i jutro, i złożyć do skrzyneczek wyłożonych pod chórem.
 • W najbliższą środę POPIELEC, początek Wielkiego Postu.

Porządek Mszy Świętych: w Dużym Kościele godz. 6.30, 7.30, 8.30, 17.00 i 19.00

W Małym Kościele o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla młodzieży i o godz. 19.30 dla studentów.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do sytości. Post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia. Post nie jest obowiązkowy dla osób chorych.

 • Rozpoczynają się nabożeństwa wielkopostne:

w piątki: Droga Krzyżowa

w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 18.15,

w Małym Kościele dla dzieci o godz. 17.30, dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.

w niedziele zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 • W czwartek o godzinie 18.00, w Małym Kościele spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej
 • W czwartek, przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godzinie 18.00 – nabożeństwo  Godziny Świętej, a podczas Mszy o godzinie 19.00 modlić się będziemy w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 • W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej podczas wszystkich Mszy Świętych oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzieci zapraszamy do Małego Kościoła, okazja dla nich do spowiedzi od godziny 17.00, a o godzinie 17.30 Msza Święta pierwszo-piątkową i nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 • W piątek, 4 marca będziemy przeżywali również dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Prosimy do włączenia się w modlitwę w tej intencji poprzez uczestnictwo w nabożeństwie drogi krzyżowej. Zachęcamy również do podjęcia postu oraz innych czynów pokutnych w intencji zadośćuczynienia za grzechy.
 • W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 • ·        W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą akademicką w czwartek o 19:30

   

  ·        W piątek studentów i sympatyków zapraszamy na drogę krzyżową o 19:30 po nabożeństwie  możliwość adoracji i osobistej spowiedzi świętej do północy.