• Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po sumie o godzinie 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z wyjaśnieniem miesięcznej intencji Apostolstwa Modlitwy.
  • Od najbliższego poniedziałku przy naszej parafii będzie możliwość zasięgnięcia bezpłatnej porady u radcy prawnego, porady będą udzielane w każdy poniedziałek lutego od godz. 15.00 do 17.00 w salce pod Małym Kościołem, wejście jak do świetlicy.
  • W środę, o godzinie 8.30 Msza Święta i litania do świętego Józefa, w intencji dobroczyńców naszych świątyń i wspólnoty zakonnej. Dziękujemy wszystkim, za składane ofiary zarówno na tacę, jak i poprzez przelewy na konto parafialne.
  • Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Święta w czwartek, o godzinie 16.00 w Małym Kościele.
  • W piątek, 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, jest to zarazem Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 12.00 do Dużego Kościoła, w intencji wszystkich chorych i cierpiących. Na zakończenie Eucharystii udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz osoby chętne będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia chorych. W miarę sił i możliwości zapraszamy osoby chore i w podeszłym wieku wraz z opiekunami. Po Mszy Świętej parafialny Caritas przygotował drobną niespodziankę dla osób starszych i chorych.
  • W piątek o godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

W imieniu Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego zachęcamy do korzystania z kartek z rozważaniami biblijnymi i schematem medytacji ignacjańskiej podczas piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Kartki z rozważaniami rozłożone na stoliku pod chórem możemy też zabrać po adoracji do domu.

  • W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na fundusz związany z ogrzewaniem naszych kościołów (informacje o stanie funduszu na ogrzewanie oraz kosztach związanych z ogrzewaniem znajdują się na parafialnej stronie internetowej). Informujemy również, że w święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na tacę oraz do skarbony kwotę 2420 złotych, które przekazane zostały na klasztory klauzurowe w naszej diecezji.
  • W imieniu duszpasterstwa akademickiego zapraszamy na Mszę o miłość w czwartek o godz. 19.30 dla wszystkich studentów oraz par zakochanych. Po Mszy konferencja: 3 rady św. Ignacego do podejmowania dobrych decyzji.
  • Serdecznie zapraszamy na spotkanie synodu studentów w sobotę na 17.00. Temat dzielenia: Kościół o którym marzę. Widzimy się w małym kościele.
  • Przypominamy, że w trosce o zdrowie nasze i bliźnich prosimy, aby w świątyni zasłaniać maseczką usta i nos, dezynfekować dłonie oraz starać się zachować odpowiedni dystans.

 

  • Komunikat Kurii Archidiecezjalnej:

 

Informujemy, że w archidiecezji gdańskiej rozpoczął działalność Ośrodek Pomocy Ofiarom Nadużyć w Kościele, w którym poszkodowani będą mogli znaleźć odpowiednią pomoc.

Zadaniem ośrodka pomocy jest zapewnienie pokrzywdzonym wsparcia psychologicznego, terapeutycznego oraz konsultacji z kompetentnymi osobami, m. in. z psychiatrą, psychologiem i prawnikiem. Ponadto, osoby pokrzywdzone będą mogły liczyć na pomoc duchową.

Siedziba Ośrodka Pomocy Ofiarom Nadużyć znajduje się w Gdańsku, przy ulicy Dolnej 4/1. Przyjmujemy zgłoszenia telefoniczne i mailowe  [email protected] Więcej informacji dotyczących Ośrodka Pomocy Ofiarom znajduje się na stronie www.dieceja.gda.pl