• Rozpoczynamy dzisiaj nasze parafialne adwentowe rekolekcje, które potrwają do wtorku, 14 grudnia. Nauki rekolekcyjne na wszystkich niedzielnych Mszach w Dużym Kościele, głosić będzie o. Remigiusz Recław, jezuita z Łodzi. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 6.15 (roraty), 8.30 i 19.00 Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego czasu łaski i zasłuchania się w Słowo Boże.

 

Zapraszamy na Msze Św. roratnie w Dużym Kościele w dni powszednie o godz. 6.15. Natomiast  dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godz. 17.30

Studentów zapraszamy na Msze roratnie w poniedziałki o godzinie 6.15

 

Przypominamy, że poświęcone opłatki oraz świece Caritas są dostępne w zakrystii, kancelarii i księgarence parafialnej.

 

 • Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przeznaczone będą na fundusz związany z ogrzewaniem naszych świątyń. stan finansowy tego funduszu oraz wydatki związane z ogrzewaniem podane są na stronie internetowej parafii. Tam również numer konta parafialnego na które możemy wpłacać darowizny.
 • Dzisiaj również możemy złożyć ofiarę do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”, czyli pomoc Kościołowi w Rosji i byłych krajach post-sowieckich.

Również dzisiaj, po Mszy Świętej o godzinie 19.00 zapraszamy bardzo serdecznie na modlitewno-muzyczne adwentowe czuwanie z Maryją przygotowywane przez wspólnoty Efraim.

 • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji wszystkich dobroczyńców naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Za każde okazane wsparcie i życzliwość ogromnie dziękujemy.
 • W czwartek o godzinie 8.30 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych i ofiarą możemy przynieść do zakrystii lub wrzucić do skarbony pod chórem.
 • W piątek o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, po Mszy modlitwa różańcowa.
 • W piątek o godzinie 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia i czas osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że podczas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Nie odkładajmy tego do ostatnich dni przedświątecznych.
 • Wspólnota modlitewna Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego zaprasza wszystkich chętnych w sobotę, 18 grudnia o godzinie 15.00 na Mszę Świętą i comiesięczne modlitewne czuwanie do Małego Kościoła.
 • Ministrantów i scholanki zapraszamy na opłatek wspólnotowy w sobotę, 18 grudnia o godzinie 11 do salek pod Małym Kościołem. Zapraszamy również rodzeństwo i rodziców.
 • Parafian i studentów zapraszamy na Mszę o spotkanie z Panem Bogiem. Widzimy się w czwartek o 19.30 w Małym Kościele. Spotykamy się na Eucharystii i Uwielbieniu.
 • Wszystkich studentów zapraszamy na Synod Duszpasterstw Akademickich. Pierwsza sesja odbędzie się w duszpasterstwie Na Czarnej w sobotę o 17.00. Temat: Kościół, który cieszy. Dla chętnych wspólne wyjście o 16.30 spod Małego Kościoła.
 • Prosimy i przypominamy o zachowywaniu zasad bezpiecznego przebywania w świątyni. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich zakrywając usta, nos i dezynfekujmy dłonie.