Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po sumie parafialnej o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem i wyjaśnieniem intencji papieskich na grudzień

Zapraszamy na Msze Św. roratnie w Dużym Kościele w dni powszednie o godz. 6.15. Natomiast  dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godz. 17.30

Studentów zapraszamy na Msze roratnie w poniedziałki o godzinie 6.15

         

  • Poświęcone opłatki są dostępne w zakrystii, kancelarii i księgarence parafialnej. W księgarence również możliwość nabycia świec Caritas na nasz wigilijny stół.
  • Dzisiaj przed naszymi świątyniami odbywa się zbiórka do puszek na przedświąteczną pomoc dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas i stowarzyszenia Gaudium Vitae. Serdeczne Bóg zapłać za okazanie wsparcie.

 

Również panowie ze wspólnoty W POŁOWIE DROGI rozdają dziś przed kościołem ulotki z informacjami o ich wspólnocie.

  • W poniedziałek zostanie odprawiona Msza Święta dla Stowarzyszenia Gaudium Vitae, w Małym Kościele o godzinie 15.45. Po Mszy spotkanie w salkach. Zapraszamy sympatyków.
  • W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto Sióstr Służebniczek. Otoczmy je nasza modlitwą.

Tego dnia zapraszamy o godzinie 12.00 na Godzinę Łaski, zakończoną Eucharystią o godzinie 13.00.

Gaudium Vitae zaprasza do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Przez dziewięć miesięcy należy podjąć modlitwę za jedno dziecko poczęte i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się: jeden dziesiątek Różańca świętego i codzienna modlitwa, której tekst podajemy oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie – jak post lub walka z nałogiem. Do duchowej adopcji będzie można przystąpić na Mszach Św. o godz. 8.30, 13,00 i 19.00 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  • W czwartek, 9 grudnia o godzinie 18.30 zapraszamy parafian i przyjaciół naszej wspólnoty, jak również przedstawicieli grup i wspólnot, na spotkanie parafialnej grupy synodalnej. Będzie to okazja do podzielenia się doświadczeniem wspólnoty Kościoła zarówna na poziomie wspólnoty parafialnej jak i Kościoła Powszechnego. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie odbędzie w salkach pod Małym Kościołem.

 

  • W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania. Również za tydzień będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”.
  • A w przyszłą niedzielę, 12 grudnia rozpoczną się nasze parafialne adwentowe rekolekcje, które potrwają do wtorku, 14 grudnia. Nauki rekolekcyjne na wszystkich niedzielnych Mszach w Dużym Kościele, głosić będzie o. Remigiusz Recław, jezuita z Łodzi.

Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 19.00 zapraszamy bardzo serdecznie na modlitewno-muzyczne adwentowe czuwanie z Maryją przygotowywane przez wspólnoty Efraim.

 

  • W imieniu duszpasterstwa akademickiego zapraszamy na Mszę o miłość. Msza dla tych, którzy poszukują miłości oraz dla par przygotowujących się do małżeństwa. Po Eucharystii konferencja o granicach w relacjach prowadzona przez studencki punkt pomocy psychologicznej Betania. Widzimy się w czwartek o 19.30
  • Prosimy i przypominamy o zachowywaniu zasad bezpiecznego przebywania w świątyni. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich zakrywając usta, nos i dezynfekujmy dłonie.