Dziś rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, czyli oczekiwania na przyjście Pana. Msze Św. roratnie w Dużym Kościele w dni powszednie o godz. 6.15. Natomiast  dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godz. 17.30.  Prosimy, aby na roraty przynieść lampiony.

Studentów zapraszamy na Msze roratnie w poniedziałki o godzinie 6.15, a po nich wspólne śniadanie studenckie w salach duszpasterstwa akademickiego, prosimy aby na poniedziałkowe roraty przynieść zabezpieczone świece lub lampiony, gdyż Msza roratnią będzie sprawowana w zaciemnionej świątyni

 

Również w okresie Adwentu zapraszamy od poniedziałku do piątku na modlitwę jutrzni, o godzinie 6.00, w Mały Kościele, którą prowadzi wspólnota neokatechumenatu.

 

 • Poświęcone opłatki są dostępne w zakrystii, kancelarii i księgarence parafialnej. W księgarence również możliwość nabycia świec Caritas na nasz wigilijny stół.
 • Dzisiaj pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Nasze Dzieci w Gdańsku organizują przy naszych świątyniach „akcję pierniczkową” i zbierać będą ofiary na pomoc dzieciom i działalność stowarzyszenia.
 • Do końca listopada modlimy się za naszych zmarłych codzienne o godzinie 18.15
 • We wtorek, 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godzinie 19.00 modlić się będziemy w intencji o. Andrzeja Bukowca, w dniu jego imienin.
 • W czwartek, przypada I czwartek miesiąca o godzinie 18.00 nabożeństwo Godziny Świętej, a podczas Mszy Świętej o godzinie 19.00 modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 • W piątek, I piątek miesiąca – po Mszy o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej podczas adoracji od godziny 15.00, a dzieci od godziny 17.00 w Małym Kościele.
 • W sobotę, po Mszy o godzinie 8.30 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na przedświąteczną pomoc dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas i stowarzyszenia Gaudium Vitae.
 • Także w przyszłą niedzielę o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po sumie parafialnej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Przypominamy rodzicom, że w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Małym Kościele poświęcenie medalików dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.
 • Dziękujemy za ofiary składane na fundusz ogrzewania związany z ogrzewaniem naszych świątyń. Na internetowej stronie parafialnej jest obecny stan finansowy funduszu.

Jednocześnie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnie niedziele do puszek. Na Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebraliśmy kwotę 3100 złotych, a na działania pomocowe Caritas Polska i Jezuickiego Centrum Społecznego dla uchodźców 2 424 złote.

 

 • W czwartek, 9 grudnia o godzinie 18.30 zapraszamy parafian i przyjaciół naszej wspólnoty, jak również przedstawicieli grup i wspólnot, na spotkanie parafialnej grupy synodalnej. Spotkanie odbędzie w salkach pod Małym Kościołem.

 

W czwartek o godzinie 19.30,  w Małym Kościele, akademicka Msza Święta.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd sylwestrowy w góry dla studentów. Zapisy przez profil facebookowy DA Winnica.