Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. O godzinie 8.00 Msza Święta w intencji Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Sumie parafialnej o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa o godzinie 18.00, podczas którego wyjaśnienie intencji papieskiej oraz modlitwa wypominkowa za zmarłych poleconych naszym modlitwom.

Również dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 19.00 ostatni z koncertów VIII Wrzeszczańskich Dni Muzyki Organowej. Wystąpi p. Maciej Zakrzewski – organy i p. Paweł Nowak – akordeon. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz związany z ogrzewaniem naszych świątyń. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe zarówno poprzez ofiary wrzucone na tacę, jak i wpłaty dokonywane przez parafialną stronę internetową lub przelewy na konto parafii. W ubiegłą niedzielę, na cele misyjne, zebraliśmy do puszek kwotę 1.632 pln.

Za zmarłych poleconych na kartkach „wypominkowych” będziemy modlili się  we wszystkie dni listopada podczas nabożeństwa o godzinie 18.15, a Msza Święta
w intencji poleconych zmarłych zostanie odprawiona w listopadowe czwartki (11, 18  i 25 listopada) o godzinie 8.30.

Zgodnie ze wskazaniami Stolicy Apostolskiej przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Warunki zyskania odpustu: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

  • Zbliża się 25 rocznica utworzenia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. W związku z tym w wydarzeniem dzisiaj w Dużym Kościele znajdują się relikwie św. Jose Sancheza del Rio, młodego meksykańskiego męczennika, który umierał za wiarę ze słowami: ”Niech żyje Chrystus Król”
  • We wtorek o godzinie 19.00 Msza Święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z prośbami i podziękowaniami przez wstawiennictwo Matki Bożej możemy składać wraz z ofiarą do skarbony przy bocznym ołtarzu.
  • W każdą środę podczas Mszy Świętej o godzinie 8.30 modlimy się za wszystkich dobroczyńców naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej.
  • W czwartek, 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Msze Święte jak w dni powszednie, czyli o 6.30, 7.30, 8.30 i 19.00. Jednakże szczególnie zapraszamy na dodatkową Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny o godzinie 11.00, po której odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Stella Maris.
  • Apostolstwo Modlitwy i Żywego Różańca organizuje autokarową pielgrzymkę do Piaśnicy, do sanktuarium Matki Bożej w Swarzewie i do Jastrzębiej Góry, która odbędzie się 20 listopada. Wyjazd godzinie 8.00. Zapisy i informacje u p. Teresy, szczegóły na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.
  • W księgarence parafialnej możemy nabyć prasę katolicką i ciekawe książki. Serdecznie polecamy najnowsze wydania tygodników katolickich Gość Niedzielny i Niedziela oraz kwartalnik o duchowości ignacjańskiej Manreza.
  • Za tydzień w niedzielę, 14 listopada w naszej wspólnocie będziemy gościli kleryków Gdańskiego Seminarium Duchownego, którzy podzielą się świadectwem swojego powołania, a taca z przyszłej niedzieli w całości przeznaczona będzie na wsparcie Seminarium Duchownego w Oliwie, a po Mszy zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  • W tym tygodniu zapraszamy studentów oraz pary przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa na Mszę o miłość. widzimy się w czwartek o 19:30. Po Mszy świadectwo pt. „Oczekiwanie na nowe życie, jak zmienia to spojrzenie na świat, Boga i siebie nawzajem.”

Studentów zapraszamy do udziału w rekolekcjach ignacjańskich w życiu codziennym, które odbędą się w czasie Adwentu. W planie codzienna medytacja oraz możliwość rozmowy z kierownikiem duchowym. Informacja o zapisach na plakatach w gablocie duszpasterstwa.