W kościele kończy się tydzień misyjny. Dziękujemy za każdą modlitwę w intencji wszystkich zarówno duchownych, jak i świeckich misjonarzy, którzy głoszą Dobrą Nowinę na całym świecie. Dzisiaj zbieramy tez ofiary do puszek na rzecz dzieła misyjnego.

 • Jutro (1 XI) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w Dużym Kościele o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 19.00; natomiast w Małym Kościele –  Msza Święta tylko o godzinie 12.00 .
 • We wtorek dzień zaduszny, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte wypominkowe o godzinie 7.30, 8.30, dodatkowa o godzinie 17.00 i o godzinie 19.00.
 • Zachęcamy do wspólnotowej modlitwy za zmarłych. Prosimy o zabranie kartek wypominkowych wyłożonych na stoliku pod chórem. Kartki z czytelnie wymienionymi imionami zmarłych wraz z ofiarą możemy składać do skarbony pod chórem, w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

Za zmarłych poleconych na kartkach „wypominkowych” będziemy modlili się codziennie w listopadzie podczas nabożeństwa o godzinie 18.15 a Msza Święta
w intencji poleconych zmarłych zostanie odprawiona 1 listopada o godzinie 19.00 oraz 2 listopada o godzinie 7.30, 8.30, 17.00 i 19.00 w Dużym Kościele oraz w listopadowe czwartki (4, 11, 18  i 25 listopada) o godzinie 8.30.

Przypominamy, że wierni którzy w dniach  1-8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące odpust zupełny.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek o godzinie 18.00 – Godzina Święta połączona z modlitwą za zmarłych, po wieczorna Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 9.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi świętej podczas popołudniowej adoracji. Dzieci zapraszamy na Mszę Świętą do Małego Kościoła o godzinie 17.30, a okazja do spowiedzi dla dzieci od godziny 17.00

W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi

 • Zbliża się 25 rocznica utworzenia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. W związku z tym w następną niedzielę nastąpi peregrynacja do naszej świątyni relikwii św. Jose Sancheza, młodego meksykańskiego męczennika, który umierał za wiarę ze słowami: ”Niech żyje Chrystus Król”
 • Informujemy, że 1 i 2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Od czwartku do niedzieli w naszym kościele trwać będą VIII Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej. Koncerty rozpoczynać się będą o godzinie 19.45. Szczegóły na plakatach. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
 • W księgarence parafialnej możemy nabyć prasę katolicką i ciekawe książki. Serdecznie polecamy najnowsze wydania tygodników katolickich Gość Niedzielny i Niedziela oraz kwartalnik o duchowości ignacjańskiej Manreza.
 • Szczerze i pokornie dziękujemy za wszelkie wsparcie materialne naszej wspólnoty parafialnej dokonywane poprzez ofiary składane na tacę, jak i poprzez przelewy bankowe. Jednocześnie informujemy, że poprzez stronę internetową naszej parafii www.gdansk.jezuici.pl rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy na ogrzewanie naszych świątyń.
 • W naszej parafii działa wolontariat akademicki. Młodzi ludzie pomagają szczególnie starszym i potrzebującym w podstawowych sprawach życia codziennego. Jeżeli w swoim otoczeniu masz taką osobę potrzebującą , która pragnie pomocy, możesz ją zgłosić do koordynatora wolontariatu (dane na stronie internetowej www.dawinnica.pl ) lub do o. Pawła Kowalskiego SJ. Ponadto w piątek, 5 listopada o godz. 20.20 w salkach pod Małym Kościołem spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych dołączeniem do wolontariatu.
 • W czwartek Duszpasterstwo Akademickie zaprasza o godzinie 19.30 na Mszę Świętą za naszych drogich zmarłych.