Wczoraj i dziś w Watykanie, a od 17 października w we wszystkich diecezjach na świecie, rozpoczyna się XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Po raz pierwszy obejmuje on trzy fazy: lokalną, kontynentalną i powszechną, rozłożone w czasie na dwa lata od października 2021 r. do października 2023 r. Zapraszamy do modlitwy za Synod, włączenia się w uczestnictwo i zapoznania się z Vademecum synodalnym, którego tekst odnajdziemy na stronie internetowej naszej diecezji www.diecezja.gda.pl

  • Dziś Dzień Papieski, pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, będziemy mogli wesprzeć zdolną, a pochodząca z niezamożnych rodzin młodzież.
  • Do środy trwa peregrynacji relikwii i ikony świętego Ignacego z Loyoli, założyciela jezuitów. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 wystąpi również nasz chór parafialny Crux Fidelis, który zaprezentuje utwory jezuickie. W poniedziałek po Mszy Świętej o godzinie 19.00 Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza do poznania i praktykowania Ignacjańskiego Rachunku Sumienia, we wtorek po wieczornej Mszy Świętej błogosławieństwo wody św. Ignacego.
  • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji naszych dobroczyńców. Dziękujemy też bardzo serdecznie za złożone dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone na fundusz remontowy naszych świątyń. Można też nas wesprzeć poprzez wpłaty internetowe na konto naszej parafii.
  • Akcja Katolicka pragnie gorąco podziękować wszystkim parafianom za pomoc i udział w tegorocznym festynie rodzinnym. Jednocześnie zapraszamy na spotkanie po-festynowe wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia. Zapraszamy w czwartek, 14 października o godzinie 18.00 do kawiarenki pod Małym Kościołem.
  • Również w ten czwartek Adam Baczewski zaprasza młodzież na kolejne spotkanie grupy młodzieżowej o godzinie 18.00 w salkach pod Małym Kościołem. Będą znów wspólne planszówki, rozmowy przy słodkościach.
  • Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Świętą w czwartek o godzinie 16.00 w Małym Kościele.
  • Październikowe nabożeństwo różańcowe w dni powszednie, w Dużym Kościele po Mszy Świętej o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30, a dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godzinie 17.30.
  • 17 października odbędzie się Gdańska Procesja Różańcowa. Rozpocznie się Mszą Świętą w bazylice św. Brygidy o godz. 12.30. Szczegóły na plakatach.
  • Studentów zapraszamy na rekolekcje na start, pod tytułem „Detoks od samotności”. Zaczynamy w niedzielę na Mszach akademickich. Spotykamy się od poniedziałku do czwartku, o 19.30 w Małym Kościele.