• Dziś Niedziela świętego Franciszka pod hasłem: „Niech cała ziemia błogosławi Pana”, objętej patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Tegoroczna Niedziela św. Franciszka, organizowana już po raz czwarty przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska ma na celu przypomnienie postaci św. Franciszka jako patrona chrześcijańskiej ekologii, który szczególną troską otoczył Boże stworzenie. Módlmy się wspólnie o dobre i odpowiedzialne dbanie o nasz wspólny dom, naszą ziemię.
 • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca.  Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do nabożeństwa o godzinie 18.00 podczas którego nastąpi wyjaśnienie intencji Apostolstwa Modlitwy na październik oraz modlitwa różańcowa.
 • Dzisiaj Parafianie z Zielonego Trójkąta, którzy przez wiele lat uczęszczali do naszych świątyń zanim powstała ich parafia, rozprowadzają przy wyjściu z kościoła książki wydane z okazji 25-lecia ich parafii w cenie 20 zł. Bardzo serdecznie zachęcamy do nabycia tej publikacji.
 • Od środy 6 października w ramach obchodów Ignacjańskiego Roku Jubileuszowego będziemy gościli  w naszej parafii relikwię i  ikonę przedstawiającą świętego Ignacego z Loyoli, założyciela jezuitów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez przyczynę świętego Ignacego. W środę podczas wieczornej Eucharystii usłyszymy okolicznościowe kazanie o drodze świętości Ignacego z Loyoli, w czwartek przez przyczynę świętego Ignacego modlić się będziemy o nowe i święte powołania do naszego zakonu, w piątek po wieczornej Mszy Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza do medytacji nad Słowem Bożym według metody św. Ignacego. W ramach peregrynacji relikwii i ikony w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 wystąpi również nasz chór parafialny Crux Fidelis, który zaprezentuje utwory jezuickie.
 • W pierwszy czwartek miesiąca: zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej o 18.00. Będziemy dziękowali Chrystusowi za Jego obecność wśród nas i modlili się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o utwierdzenie w powołaniu tych, którzy Chrystusowi ofiarowali swoje życie. Wszystkich ministrantów zapraszamy na Mszę o godzinie 19.00 a po niej spotkanie.
 • Także w czwartek Adam Baczewski zaprasza młodzież (nie tylko) z naszej parafii na spotkanie grupy młodzieżowej o godzinie 18.00 w salkach pod Małym Kościołem. W planie między innymi wspólne planszówki, rozmowy przy słodkościach oraz inne atrakcje.
 • W naszej wspólnocie parafialnej witamy o. Jana Orłowskiego, który opiekować się będzie wspólnotami parafialnymi między innymi Apostolstwem Modlitwy. A zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w nadchodzącym tygodniu opuszczą naszą wspólnotę i udadzą się na dalszą formację zakonną o. Adam Matras i br. Waldemar Jeka.
 • Październikowe nabożeństwo różańcowe w dni powszednie, w Dużym Kościele po Mszy Świętej o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30, a dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godzinie 17.30.
 • 7 października br., czyli w dniu poświęconym Matce Bożej Różańcowej, rozpocznie się dwumiesięczna   modlitwa   różańcowa,   która   zakończy   się   8   grudnia   w   uroczystość Niepokalanego   Poczęcia   Najświętszej   Maryi      Będziemy   modlić   się   o   błogosławieństwo Boże dla naszych miast i wsi oraz dla całej naszej Ojczyzny. Zachęcamy do włączenia   się   w   tę   inicjatywę   poprzez   odmówienie   codziennie   jednej   dziesiątki   różańca przez   dwa   miesiące.
 • Za tydzień obchodzić będziemy Dzień Papieskipod hasłem „Nie lękajcie się!” Naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia będziemy mogli wesprzeć zdolną, a pochodzącą z niezamożnych rodzin młodzież.
 • Również w przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszych kościołów.
 • Studentów zapraszamy na rekolekcje na start. Zaczynamy w niedzielę na Mszach akademickich. W tygodniu widzimy się o 19.30 w Małym Kościele. Tytuł rekolekcji „Detoks od samotności”.