• Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Mszy Świętej o godzinie 13.00, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa o godzinie 18.00
 • Dziś również „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Po Mszach Świętych będziemy mogli wrzucić ofiarę do puszek na fundusz pomocowy Caritas Polska na rzecz uchodźców i emigrantów.
 • We wtorek, o godzinie 19.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W środę na Mszy Świętej o godzinie 8.30 pragniemy modlić się za dobroczyńców naszych kościołów i naszej wspólnoty zakonnej. Dziękujemy serdecznie za Waszą modlitwę i wsparcie materialne czy to przez ofiary wrzucane na tacę czy przez przelewy dokonane na konto bankowe naszej parafii lub wpłaty dokonywane ze strony internetowej parafii.
 • Apostolstwo Dobrej Śmieci zaprasza na Eucharystię w czwartek, 9 września na godz. 16.00 do Małego Kościoła.
 • Z nowym rokiem szkolnym pragniemy zachęcić uczniów ze szkoły podstawowej i średniej do włączenia się w działania Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziewczynki zapraszamy do udziału w scholii. Zainteresowane dzieci i rodziców prosimy o kontakt z o. Robertem.
 • 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Przypominamy, że poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 września, podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Małym Kościele.
 • W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy. Zebrane środki przeznaczone będą na poprawę monitoringu naszych kościołów. Dziękujemy za wyrozumiałość i wszelką okazaną pomoc.
 • Już dzisiaj zapraszamy na nasz odpust parafialny w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, który przypadnie we wtorek, 14 września. Serdecznie zapraszamy Parafian, jak i naszych Przyjaciół i Sympatyków naszej parafii, do modlitwy i udziału w tym święcie naszej parafii. Uprzejmie prosimy o upieczenie słodkich rogalików i pomoc przy przygotowaniach do odpustu. Dopełnieniem odpustu będzie Festyn Rodzinny na boisku Farmacji, który planowany jest na sobotę, 18 września. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będziemy zbierali ofiary do puszek na pokrycie kosztów organizacyjnych festynu.
 • Przypominamy, że wszelkie pozwolenia związane z życiem sakramentalnym, np. pozwolenie na pełnienie posługi rodzica chrzestnego, czy pozwolenia na Komunię Świętą poza parafią, otrzymujemy w kancelarii parafii naszego aktualnego miejsca zamieszkania, a nie zameldowania czy kościoła gdzie zostaliśmy ochrzczeni. Dlatego też zachęcamy szczególnie nowych mieszkańców naszej parafii, aby upewnili się, czy ich dane znajdują się w naszej kartotece parafialnej.
 • Jeśli warunki sanitarne pozwolą, od przyszłego tygodnia planujemy ponownie otworzyć świetlice parafialną dla dzieci szkolnych. Dzieci i rodziców zainteresowanych tymi zajęciami prosimy o kontakt z siostrą Teresą w Małym Kościele.
 • Już dziś informujemy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii Świętej, że pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się  w przyszły poniedziałek, 13 września o godzinie 18.00 w Małym Kościele.
 • Natomiast pierwsze spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania odbędzie się także w poniedziałek 13 września, o godzinie 17.30 w Małym Kościele.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w księgarence parafialnej.