• Od przyszłej niedzieli wracamy do zwyczajnego porządku niedzielnych Mszy Świętych w Małym Kościele. Msze będą sprawowane o godzinie 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00
 • Kancelaria parafialna – jeszcze w tym tygodni – czynna według planu wakacyjnego:
  – w poniedziałek i środę od 10.00 do 12.00
  – we wtorek i piątek od 17.00 do 19.00
 • Początek roku szkolnego i katechetycznego w środę, 1 września, Mszą Świętą o godzinie 8.15 w Małym Kościele, na którą zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy pragną wraz z Panem Bogiem rozpocząć ten szkolny czas. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w niedzielę, 12 września, podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Małym Kościele.
 • We wtorek o godzinie 19.00 Msza Święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Polecajmy Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej nasze prośby i podziękowania. Karteczki z prośbami i podziękowaniami możemy wrzucać wraz z ofiarą do skarbony pod obrazem Matki Bożej w bocznym ołtarzu.
 • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta za dobroczyńców naszych kościołów i naszej wspólnoty zakonnej. Dziękujemy serdecznie za Waszą modlitwę i wsparcie materialne.
 • W pierwszy czwartek miesiąca: nabożeństwo Godziny Świętej o 18.00. Będziemy dziękowali Chrystusowi za Jego obecność wśród nas i modlili się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o utwierdzenie w powołaniu tych, którzy Chrystusowi ofiarowali swoje życie.
 • W I piątek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00, a po niej czas adoracji Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej. o godzinie 18.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Świętą pierwszopiątkową do Małego Kościoła o godzinie 17.30, a od godziny 17.00 możliwość spowiedzi świętej.
 • W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W przyszłą niedzielę (5 września) o godzinie 8.00 w Dużym Kościele, Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca.
 • W naszej wspólnocie parafialnej witamy o. Andrzeja Bukowca, który będzie pełnił posługę wikariuszowską oraz o. Adama Baczewskiego, który będzie katechetą oraz duszpasterzem młodzieży. Z początkiem września obowiązki zakrystianki w Dużym Kościele przejmie siostra Goretta Kalińska, betanka. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy owocnej posługi.
 • Akcja Katolicka planuje organizację festynu rodzinnego (o ile pozwolą warunki sanitarne i nie zmienią się regulacje w związku z pandemią) w sobotę, 18 września. Festyn na boisku Farmacji byłby dopełnieniem naszego parafialnego odpustu, który przypada we wtorek, 14 września. W związku z Festynem spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w czwartek, 2 września o godzinie 20, a spotkani wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w organizację wspólnego świętowania zapraszamy w piątek o godzinie 18.00 do kawiarenki parafialnej pod Małym Kościołem.
 • W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka podjęte przez biskupów polskich zwracam się z prośbą, aby niedziela 5 września była: „Dniem Solidarności z Afgańczykami”.

Niech będzie to nasza modlitwa o pokój oraz wsparcie materialne dla potrzebujących. Zebrane tego dnia do puszek fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą.

 • eMOCja Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie zachęca do wzięcia udziału w grupie wsparcia po stracie dziecka. Grupa dedykowana jest mieszkańcom Gdańska. Spotkania odbywać się będą co poniedziałek, stacjonarnie, w Centrum eMOCja na gdańskich Stogach. Grupa rusza 6 września o godz.17.00.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy: [email protected]