• Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania osobom, które pomogły w budowie, a po procesji zdemontowały ołtarze. Dziękujemy wszystkim którzy czynnie włączyli się w piękne obchody tego święta.

Serdecznie zapraszamy w oktawie Bożego Ciała do udziału w nabożeństwie czerwcowym połączonym z procesją dookoła naszej świątyni.

  • Dzisiaj I niedziela miesiąca, o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po sumie o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu aż do nabożeństwa o godzinie 18.00.
  • W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pragniemy uczcić to wielkie święto poprzez uroczystą procesję do kolegiaty Najświętszego Serca Jezusowego, przy ul. ks. Zator-Przytockiego. Procesja ruszy z naszego kościoła po nabożeństwie czerwcowym o godzinie 17.45. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę procesję szczególnie poprzez pomoc w niesieniu sztandarów, baldachimu, feretronów, sypanie kwiatów. Warto przypomnieć, że tym roku obchodzimy 100 lecie zawierzenia Kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19.00, a kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji wszystkich dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego. Bardzo jesteśmy zobowiązani za każdą pomoc jaką nam okazujecie. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę czy też poprzez przelewy internetowe na konto naszej parafii, czy wpłaty online ze strony internetowej naszej parafii. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy, obecnie zbieramy środki na modernizację systemu monitoringu naszych kościołów.
  • W czwartek o godzinie 16.00 w Małym Kościele Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Świętą.
  • W piątek o godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i czas na osobistą adorację do nabożeństwa czerwcowego o godzinie 17.45.
  • Pragniemy poinformować, że w piątek 18 czerwca, o godzinie 18.00 ksiądz arcybiskup Tadeusz Wojda udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. W związku z tym wydarzeniem, tego dnia Msza Święta o godzinie 19.00 będzie sprawowana w Małym Kościele.
  • Czas kończącego się roku szkolnego to również czas zmian personalnych. Decyzją Ojca Prowincjała nasza wspólnota parafialna pożegna w sierpniu ojca Jerzego Kacprzyka i Stanisława Kuzaka, a we wrześniu pożegnamy ojca Adama Matrasa i brata Waldemara Jekę. Już dzisiaj dziękujemy im za ich serce, zaangażowanie i dzielenie się wiarą jakie pozostawiają w naszej pamięci.
  • W tym tygodniu zapraszamy na Mszę o miłość. Po niej świadectwo pt. „Miłość  ta jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim…” Swoim życiem podzieli się Monika Sosnowska dziewica konsekrowana, nauczyciel geografii i języka francuskiego, wolontariuszka na misjach w Rwandzie. Widzimy się w czwartek o 19.30 w Małym Kościele.

    Rozpoczęły się zapisy na rekolekcje ignacjańskie, w milczeniu, dla studentów. Więcej informacji na facebooku duszpasterstwa.