• W najbliższy czwartek, 20 maja rozpocznie się Jubileuszowy Rok  Ignacjański.  Jubileusz ten związane jest z przypadającymi rocznicami: 500-lecia nawrócenia św. Ignacego z Loyoli, założyciela naszego zakonu i 400-lecia jego kanonizacji. Nasz kościół, podobnie jak wszystkie świątynie jezuickie w świecie, posiada przywilej kościoła jubileuszowego, w którym możemy zyskać odpust zupełny przez cały czas trwania Jubileuszu, czyli do 31 lipca 2022 roku. Rok Ignacjański rozpoczniemy w naszej parafii uroczystą Mszą Świętą w czwartek o godzinie 19.00 na którą zapraszamy parafian, osoby związane z naszymi duszpasterstwami i przyjaciół naszej parafii.
  • W poniedziałek przypada przeniesiona z niedzieli uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i naszej świątyni. Zapraszamy na Mszę Świętą odpustową o godzinie 19.00 i jeszcze raz prosimy o przygotowanie słodkości, aby się nimi podzielić po Mszy odpustowej.

Także w poniedziałek po Mszy Świętej o godzinie 8.30 sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny pomodlimy się modlitwą różańcową.

  • Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w Dużym Kościele codziennie o godz. 18.30, a we wtorek i środę o godzinie 21.00 na placu przed Małym Kościołem.
  • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji dobroczyńców naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej.
  • W czwartek, 20 maja o godzinie 8.30 Msza Święta wypominkowa w intencji naszych drogich zmarłych. Karteczki z czytelnie wypełnionymi imionami naszych zmarłych wraz z ofiarą można wrzucać do skarbony pod chórem lub przynieść do zakrystii.
  • W piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00, a po koronce możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z sakramentu pojednania.
  • W przyszłą niedzielę o godzinie 20 zapraszamy na koncert muzyki wokalnej w wykonaniu zespołu VOX INTENSA. W programie m.in. chorały krzyżackie pochodzące z gdańskich zbiorów oraz dawna muzyka wielogłosowa. Serdecznie zapraszamy.
  • Z ogłoszeń akademickich. W najbliższy czwartek nie będzie Mszy Świętej akademickiej, zapraszamy na Mszę Świętą inaugurującą Rok Ignacjański w Dużym Kościele o godzinie 19.00
  • W piątek od godziny 20.00 zapraszamy do małego kościoła, aby przeżyć sakrament pojednania.

W tym roku czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego będzie odbywana się w formie 24 godzinnej adoracji. Zaczynamy o godzinie 7.00 w Małym Kościele a kończymy w niedzielę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian.