• Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej wspólnoty parafialnej składamy z serca płynące życzenia pokoju i radości od Zmartwychwstałego Pana. Niech radość Wielkiej Nocy zawsze przepełnia Wasze serca, a doświadczenie wiary przenika Waszą codzienność.
  • „Bóg zapłać!” wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknego świętowania Triduum Sacrum i całego Wielkiego Postu: Siostrom Służebniczkom i Betankom, bratu Waldemarowi, Panu Sebastianowi i chórowi parafialnemu Crux Fidelis, liturgicznej służbie ołtarza i wszystkim, którzy przez swój wysiłek, pracę i czas przyczynili się do pięknego przeżywania tych tajemnic naszej wiary. Dziękuję wszystkim Ojcom za posługę spowiedniczą, za głoszone kazania i prowadzenie liturgii. Niech Zmartwychwstały Pan wynagradza wszystkim swoja łaską.
  • Jutro, drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny. Tego dnia tradycyjnie już w naszych kościołach składamy ofiary na KUL i Akademię Katolicką w Warszawie – Collegium Bobolanum, kształcącą młodych jezuitów.
  • Przez cały tydzień, do przyszłej, czyli II Niedzieli Wielkanocnej zwanej Niedzielą Miłosierdzia Bożego świętujemy z wielką radością Oktawę Wielkanocy, podczas tych dni na wieczornej Mszy Świętej odmawiać będziemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie Oktawy w Niedzielę Miłosierdzia zostanie odprawione Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W niedzielę Miłosierdzia przypada święto patronalne Caritas. Przed kościołem odbędzie sie zbiórka do puszek  na działalność charytatywną Caritas naszej Archidiecezji.

 

  • Przypominamy, że w naszych świątyniach może jednorazowo przebywać 43 osoby (bez asysty liturgicznej) w Dużym Kościele i 20 osób w Małym Kościele.

Prosimy o zachowanie 1,5 metrowego dystansu pomiędzy osobami i dezynfekcje dłoni przy wchodzeniu do świątyni i zakrywaniu ust i nosa maseczką. Osoby, które pozostaną na zewnątrz świątyni mogą uczestniczyć w Mszy Świętej poprzez nagłośnienie, a w czasie Komunii Świętej kapłan wyjdzie do osób pragnących przyjąć Ciało Pańskie.

– Msze Święte transmitujemy w internecie: w niedzielę o godzinie 13.00 (transmisja na kanale DA Winnica na YouTube), natomiast w niedzielę o godzinie 19.00 z Dużego Kościoła (profil parafialny na facebooku).

Przypominamy, że udzielona jest dyspensa od obowiązku w uczestnictwie w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej z powodu panującej pandemii. Spowiedź i Komunia Święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej to jest do 30 maja br.

  • Skarbonki Caritas wypełnione jałmużną wielkopostną można jeszcze przynosić do zakrystii Dużego Kościoła.
  • Dziękujemy za każde wsparcie dla naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej poprzez ofiary na tacę czy przelew bankowy. Za naszych dobroczyńców ofiarujemy Mszę Świętą w środę o godzinie 8.30.
  • Wraz z grupą mieszkańców naszej dzielnicy uruchamiamy w tym tygodniu lodówkę społeczną, do której możemy przynosić i dzielić się produktami żywnościowymi, szczególnie osobami potrzebujących. Dziękujemy wszystkim dzięki, którym ten projekt został zrealizowany.  Produkty szczelnie zapakowane, opisane i z zaznaczonym terminem przydatności do spożycia prosimy składać w lodówce przy ul. Mierosławskiego tuż za dużym kościołem. Proszę dbajmy o to miejsce wzajemnej troski o drugiego człowieka, aby długo służyło potrzebującym.
  • W czwartek o 19.30 zapraszamy na mszę o miłość. Po mszy świadectwo „Wiele jest dróg…” – czyli historia o tym jak przez doświadczenia straty, śmierci, rozwalonego małżeństwa i pomocy dobrych ludzi spotkałem Pana Boga… Wszystko dostępne również na kanale youtubie.
  • We wtorek i środę spotkania wspólnot zwyczajnie o 19.30.

 

  • Jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie ze zrozumieniem obostrzeń związanych z ograniczeniami w sprawowaniu liturgii świątecznych. Prosimy o przestrzeganie wyżej wymienionych zaleceń.