• Drodzy Parafianie w ten trudny czas dziękujemy za wyrozumiałość i przestrzeganie zaleceń władz państwowych odnośnie przeżywania okresu epidemii. Prosimy o uważność i nie narażanie siebie i innych na niebezpieczeństwo zakażenia. Zachęcamy do osobistej modlitwy i duchowego łączności naszej parafialnej wspólnoty. Zgodnie z najnowszymi normami w naszych świątyniach może jednorazowo przebywać 43 osoby (bez asysty liturgicznej) w Dużym Kościele i 20 osób (także bez asysty) w Małym Kościele.

Prosimy o zachowanie 1,5 metrowego dystansu pomiędzy osobami i dezynfekcje dłoni przy wchodzeniu do świątyni i zakrywaniu ust i nosa maseczką.

– Msze Święte transmitujemy w internecie: w niedzielę o godzinie 13.00 (transmisja na kanale DA Winnica na YouTube), natomiast w niedzielę o godzinie 19.00 z Dużego Kościoła (profil parafialny na facebooku). Transmisja liturgii Triduum Paschalnego z Małego Kościoła będą transmitowane na kanale DA Winnica na YouTube.

 • Przypominamy, że udzielona jest dyspensa od obowiązku w uczestnictwie w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej z powodu panującej pandemii. Spowiedź i Komunia Święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej to jest do 30 maja br.

Okazja do spowiedzi przed świętami Zmartwychwstania podczas każdej Mszy Świętej oraz w poniedziałek, wtorek i środę między godziną 17.00 a 19.00 jeden kapłan będzie dyżurował w konfesjonale w kościele, drugi kapłan  będzie na zewnątrz Dużego Kościoła od strony plebani. Podobnie w Wielki Czwartek i Piątek spowiadać będziemy w godzinach 9.00-11.00 i 15.00-18.00. W Wielką Sobotę i w czasie liturgii nie spowiadamy.

 • Dzisiaj Gorzkie Żale o godzinie 18.00, a w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 9.00 i 15.00.
 • Kancelaria parafialne czynna będzie do poniedziałku do środy.

TRIDUUM PASCHALNE

 • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek: w Małym Kościele dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30 (limit 20 osób), akademicka o godz. 20.00 (transmitowana, limit 5 osób); w Dużym Kościele o godz. 19:00 (limit 43 osób).
 • Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek: w Małym Kościele dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30, akademicka o godz. 20.00. Liturgia w Dużym Kościele o godz. 19.00.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Małym Kościele dla dzieci o godz. 17.30 (limit 20 osób); akademicka o godz. 22.30 (transmitowana, limit 5 osób). Liturgia w Dużym Kościele o godz. 20.00 (limit 43 osób). Prosimy pamiętać, aby na liturgię przynieść ze sobą świece.
 • Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek po liturgii do godz. 22.00 i w Wielki Piątek godz. 6.30 – 18.00; przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek po liturgii do godz. 22.00 i w Wielką Sobotę godz. 6.30 – 18.00.
 • W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 15.00 (po koronce do Miłosierdzia Bożego). Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
 • Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 9.00 do 17.00 (co 15 minut) przy Dużym Kościele. Święconka on-line o godzinie 14.00 (adres do połączenia internetowego będzie udostępniony na profilu DA Winnica na facebooku) Prosimy, aby z święconką przybyli tylko przedstawiciele rodzin zachowując podczas święcenia odpowiedni dystans pomiędzy osobami. Możliwe jest także błogosławieństwo pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym, a liturgii domowej może wówczas przewodniczyć ojciec, matka bądź ktoś z domowników.
 • Msza Święta rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.30 w Dużym i Małym Kościele, nie będzie tradycyjnej procesji rezurekcyjnej.

W związku z ograniczeniami prosimy o uczestnictwo w liturgiach świątecznych poprzez przekaz internetowy lub poprzez radio czy telewizję. Osoby, które wezmą udział w liturgii Triduum Paschalnego, prosimy, aby wybrały tylko jeden z tych dni, aby dać szansę uczestnictwa także innym wiernym.

 • Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tace czy poprzez przelew bankowy na konto parafii jako „darowizna na cele kultu religijnego”. Numer konta: 08 1160 2202 0000 0000 5069 8583, dziękujemy także za ofiary złożone do skarbony na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 • Skarbonki Caritas wypełnione jałmużną wielkopostną prosimy składać w Wielką Sobotę do kosza wystawionego przy Grobie Pańskim w Dużym Kościele.
 • Jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie ze zrozumieniem obostrzeń związanych z ograniczeniami w sprawowaniu liturgii świątecznych. Prosimy o przestrzeganie wyżej wymienionych zaleceń.