• Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

w piątek:  nabożeństwo Drogi Krzyżowej

w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 18.15.

w Małym Kościeledla dzieci o godzinie 17.30,  dla  studentów o godz. 19.30.

w niedziele zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W przyszłą niedzielę (21 marca) rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Marek Blaza, jezuita z Warszawy. W przyszłą niedzielę nauki na wszystkich Mszach Świętych w Dużym Kościele, a od poniedziałku do środy (22-24 marca) na Mszach Świętych o godzinie 8.30, dodatkowej o godzinie 17.00 i o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym doświadczeniu pogłębienia naszej wiary.

 • Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na pokrycie wysokich rachunków za ogrzewanie. Bóg zapłać za złożone ofiary czy to bezpośrednio na tacę czy poprzez przelew bankowy na konto nasze parafii (numer konta oraz kwoty za ogrzewanie wyszczególnione są na stronie internetowej parafii www.gdansk.jezuici.pl ).
 • W poniedziałek, o godzinie 17.00 w Małym Kościele Msza Święta dla Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca. Po Mszy różaniec według intencji papieskich.
 • W piątek przypada uroczystość Świętego Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia rozpoczyna się ogłoszony w Kościele powszechnym rok Świętego Józefa. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00. Podczas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 • Od uroczystości Świętego Józefa (19 marca) do uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca) podczas Mszy Świętych o godzinie 8.30 i 19.00 modlić się będziemy w intencji ochrony życia.
 • W ubiegłą niedzielę przedstawiciele parafialnej Caritas i stowarzyszenia Gaudium Vitae zebrali do puszek kwotę 3064 złotych dla osób potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Przy okazji przypominamy o rodzinnej jałmużnie wielkopostnej Caritas. Skarbonki, które zabraliśmy do naszych rodzin u początku Wielkiego Postu będzie można przynieść w Wielką Sobotę i złożyć w koszu przy grobie Pańskim w Dużym Kościele.
 • Ofiary na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego możemy składać do skarbony pod chórem.
 • Ruszyły zapisy na kurs przedmałżeński, organizowany przez Duszpasterstwo Akademickie Winnica. W tym semestrze organizowany ponownie w formie zdalnej. Zainteresowane pary prosimy zgłaszać się przez stronę  internetową pl/malzenstwo
 • Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w nocnej drodze krzyżowej prosimy o zapisy przez wydarzenie na facebooku naszego duszpasterstwa akademickiego. Rozpoczynamy o godzinie 21.00 Eucharystią w Gdyni, idziemy do Wrzeszcza. Droga krzyżowa odbędzie się w nocy z 26 na 27 marca.
 • Za tydzień po Mszach akademickich odbędzie się Kwadrans Uwielbienia Krzyża, modlitwa śpiewem prowadzona przez nasze zespoły muzyczne. Zapraszamy na godz. 13.00 do Małego Kościoła lub na godz. 19.00 do Dużego Kościoła. 
 • W czwartek zapraszamy wszystkich parafian na wieczór miłosierdzia. Będzie to okazja do spowiedzi, jak i uwielbienia Boga. Podczas Mszy będziemy modlić się o doświadczenie spotkania z żywym Bogiem. Zapraszamy o godz. 19.30 do Małego Kościoła.