Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w Dużym Kościele wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00

  • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: dziś o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali, a w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Ponadto od poniedziałku do piątku zapraszamy na poranną modlitwę Kościoła – Jutrznie, o godzinie 6.00 w Małym Kościele. Przypominamy, że wielkopostne rekolekcje parafialne planowane są od niedzieli 21 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Marek Blaza SJ, wykładowca teologii i duszpasterz wspólnot grekokatolickich z Warszawy.
  • Dzisiaj odbywa się przedświąteczna zbiórka do puszek na rzecz osób potrzebujących z naszej parafii. Zbiórkę przeprowadzi parafialny zespół Caritas oraz członkowie stowarzyszenia Gaudium Vitae. Bóg zapłać za każde wsparcie i okazany gest miłosierdzia wobec potrzebujących. Tydzień temu na potrzeby misji katolickich w niedzielę AD GENTES zebraliśmy kwotę 1.984 złotych.
  • Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Eucharystię w czwartek, o godzinie 16.00 w Małym Kościele.
  • Również w czwartek, w imieniu duszpasterstwa akademickiego zapraszamy na Mszę o miłość. Po Eucharystii świadectwo Agnieszki i Wojciecha Napiórkowskich pt: „wariaci czy rutyniarze – kto sobie lepiej radzi w miłości?”
  • W piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00. Podczas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
  • Przypominamy o akcji „Czyn Dobroci”. Proponujemy, aby w okresie Wielkiego Postu modlić i podejmować konkretne wyrzeczenia w intencji moralnej odnowy naszego narodu, za polskie rodziny, uzdrowienie z nałogów i w obronie życia nienarodzonych. Nasz „Czyn Dobroci”, czyli nasze konkretne wyrzeczenia i dobre uczynki będziemy mogli zapisać w kronice wyłożonej przy ołtarzu Matki Bożej Ostrobramskiej. Księgę „Czynów Dobroci” zawieziemy jako dar na mszę beatyfikacyjną Prymasa Polski, kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  • W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie rachunków związanym z ogrzewaniem naszych świątyń.
  • W księgarence parafialnej możemy nabyć nowe numery tygodników katolickich. W tym tygodniu szczególnie polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy nowennę do św. Józefa oraz kwartalnika biblijny Galilea, w którym tematem wiodącym jest działalność Jezusa nad jeziorem Galilejskim. Zachęcamy do lektury.