• W poniedziałek o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, a po Mszy modlitwa różańcowa.

Również w poniedziałek o godzinie 17.00, w Małym Kościele, Msza Święta Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca.

  • W środę podczas Eucharystii o godzinie 8.30 modlimy się za wszystkich dobroczyńców naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Dziękujemy za każde okazane wsparcie.
  • W czwartek o godzinie 8.30 Msza Święta wypominkowa za zmarłych, których imiona i nazwiska zapisać możemy na kartkach wyłożonych pod chórem.

W czwartek, podczas wieczornej Mszy Świętej o godzinie 19.00, modlić się będziemy w intencji ojca Jarka w dniu jego imienin.

Również w czwartek, Duszpasterstwo Akademickie Winnica zapraszamy parafian i studentów na wieczór miłości Bożej. Widzimy się w czwartek o 19.30 w małym kościele. Zaczynamy nabożeństwem miłosierdzia, potem Eucharystia i uwielbienie.

  • Przypominamy, że z racji okresu kolędowego od poniedziałku do piątku o godzinie 15.00 modlimy się wspólnie koronką do Bożego Miłosierdzia, a po Koronce okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek podczas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
  • Zapraszamy na tegoroczne parafialne kolędowanie, które w tym roku przebiega w zmienionej formie. O godzinie 15.00 modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia polecając zmarłych z naszych rodzin i naszych sąsiadów, a o godzinie 17.00 Msza Święta w intencji mieszkańców danej ulicy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy poprzez wspólną modlitwę w parafialnej świątyni upraszają Boże błogosławieństwo dla swoich rodzin. Dziękujemy także za złożone ofiary kolędowe na tacę czy do skarbony pod chórem. Zapraszamy, aby włączyć się w przeżywanie tej kolędowej liturgii poprzez służbę przy ołtarzu czy też lekturę Słowa Bożego.

Plan kolędowania na najbliższe dni:

18 stycznia

poniedziałek

Racławicka, Manifestu Połanieckiego, Modrzewskiego

19 stycznia

wtorek

Ostroroga, Żywiecka, Sochaczewska

20 stycznia

środa

Hallera

21 stycznia

czwartek

Reja, Dzielna, Kliniczna

22 stycznia

piątek

Mickiewicza i Próżna

 

W następnym tygodniu (25.01) Leczkowa, Poprzeczna, Wyspiańskiego; (26.01) Saperów, Mierosławskiego, Kubacza

Kolęda w kościele parafialnym 2020/2021 (poniedziałek-piątek):

  • 15.00 – wspólna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia
  • 15.20-17.00 – czas osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu
  • 17.00 – Msza Święta w intencji mieszkańców danej ulicy z udzieleniem błogosławieństwa dla naszych rodzin i domostw.

Ponownie przypominamy i bardzo prosimy o przestrzeganie, wszelkich zaleceń sanitarnych, zachowując odpowiedni dystans w kościele, dezynfekując ręce oraz zasłaniając usta i nos.

I jeszcze komunikat z Kurii Metropolitalnej:

Archidiecezja Gdańska w odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji oraz przewodniczącego Episkopatu Polski przeprowadzi w niedzielę, 24 stycznia zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. Niedziela, 24 stycznia br., będzie zatem „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a po Mszy przeprowadzimy zbiórkę datków do puszek.