Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Ważnym zadaniem jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznej nauki Kościoła. Zapraszamy i zachęcamy parafian do włączenia się w działalność parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 modlić się będziemy w intencji członków Apostolstwa Modlitwy.

  • Do końca listopada modlimy się za naszych zmarłych, można jeszcze składać kartki wypominkowe. Nabożeństwo wypominkowe codzienne o godzinie 18.15, a w czwartek o godzinie 8.30 sprawujemy Mszę Świętą w intencji naszych drogich zmarłych.
  • W środę, 25 listopada Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Eucharystię o godzinie 17.00 do Małego Kościoła. Mszę Świętą poprzedzi modlitwa różańcowa o godzinie 16.20
  • W imieniu fundacji Orla Straż pragniemy serdecznie podziękować za zainteresowanie działaniami fundacji oraz złożonymi ofiarami. Zebrano imponującą kwotę 7.334 złotych.
  • W czwartek duszpasterstwo akademickie zapraszamy na Mszę Święta o godzinie 19.30 w Małym Kościele. Podczas Eucharystii modlić się będziemy za wspólnotę świętego Ignacego. Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty duszpasterstwa akademickiego. Msza będzie transmitowana na profilu DA Winnica na youtube.
  • W księgarence parafialnej są już poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Caritas – wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.
  • Bóg zapłać za ofiary przekazywane na utrzymanie naszej parafii i na fundusz związany z ogrzewaniem naszych kościołów. Numer konta parafialnego jest na naszej stronie internetowej.
  • Prosimy i przypominamy o zachowywaniu zasad bezpiecznego przebywania w świątyni. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich zakrywając usta, nos i dezynfekujmy dłonie.

Jednocześnie informujemy, że Duszpasterstwo Akademickie organizuje pomoc osobom na kwarantannie. Pomoc dotyczy każdej osoby, która ze względu na zakażenie lub obawę przed zakażeniem pozostaje w domu. Planowana jest pomoc doraźna przy zakupach, wyrzucaniu śmieci, załatwieniu spraw na mieście i w urzędach. Zachęcamy do zgłaszania się wszystkich, którzy takie pomocy potrzebują na terenie naszej parafii jak i znajomych na obszarze Trójmiasta. Zgłoszenia przyjmujemy przez stronę na facebooku DA Winnica, przez formularz lub wiadomość prywatną.

  • Na czas Adwentu jezuici w Warszawy i Falenicy zapraszają do udziału w internetowych rekolekcjach ignacjańskich w życiu codziennym, które rozpoczną się 29 listopada. Wszelkie informacje i zapisy na stronie internetowej: www.eccc.pl