Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poprzez modlitwę, obecność osobistą lub poprzez transmisję internetową towarzyszyli w ostatnim pożegnaniu o. Kazimierza Kubackiego, naszego współbrata i byłego proboszcza naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za wszystkie kondolencje i słowa otuchy, za Wasza pamięć, ofiarowaną Mszę Świętą i modlitwę w intencji o. Kazimierza.  Serdecznie dziękujemy.

 • Dzisiaj w Kościele w Polsce trwa XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Poprzez modlitwę i złożoną do puszki w zakrystii ofiarę lub wysłany sms pod nr 72405 o treści RATUJE możemy wesprzeć prześladowanych w Republice Środkowoafrykańskie.
 • Przypominamy, że przez cały listopad modlimy się za naszych drogich zmarłych i w ich intencji możemy ofiarować odpust zupełny. Kartki wypominkowe czytelnie wypełnione wraz z ofiarą możemy składać do skarbony pod chórem, w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Za zmarłych poleconych na kartkach „wypominkowych”  modli my się codziennie podczas nabożeństwa o godzinie 18.15, a w czwartek o godzinie 8.30 sprawujemy Mszę Świętą w intencji naszych drogich zmarłych.
 • W najbliższą środę, 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Msze Święte według porządku jak w dzień powszedni, a dodatkowa Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny będzie sprawowana o godzinie 11.00. Będziemy transmitowali tę Mszę na profilu facebookowym naszej parafii.
 • W czwartek, o godzinie 16.00 w Małym Kościele, Msza Święta Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • Informujemy, że planowane na czwartek spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się w tym roku szkolnym do pierwszej Komunii Świętej, nie odbędzie się.
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz związany z ogrzewaniem naszych świątyń w okresie zimowym. Bóg zapłać za każdą okazaną pomoc zarówno dzisiaj, jak i poprzez przelewy na konto bankowe naszej parafii.
 • Zgodnie z ustaleniami rządowymi w świątyni może przebywać jednocześnie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. W związku z tym w Dużym Kościele limit wynosi 46 osób (nie licząc asysty liturgicznej) a w Małym Kościele 23 osoby. Przestrzegajmy obowiązku zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu odpowiedniego dystansu także podczas podchodzenia do Komunii Świętej. Bądźmy również wrażliwi na potrzeby osób starszych i sąsiadów, spiesząc im w miarę możliwości z pomocą. Internetowe transmisje Mszy Świętych niedzielnych z naszych kościołów: o godzinie 13.00 z Małego Kościoła i o godzinie 19.00 z Dużego Kościoła.
 • W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Orla Straż. W czasie każdej Mszy dadzą krótkie świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie oraz możliwości niesienia im pomocy. Po każdej Mszy będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSTWA AKADEMICKIEGO

 • Organizujemy rekolekcje w życiu codziennym dla studentów. Będą się odbywać w całości w trybie zdalnym i będą trwały 3 tygodnie w okresie Adwentu. W planach codzienna medytacja i raz w tygodniu rozmowa z kierownikiem duchowym. Zapisy na profilu facebooku DA Winnica.
 • W tym tygodniu zapraszamy na Mszę o miłość do Małego Kościoła, w czwartek o 19.30 (Eucharystia będzie transmitowana na kanale youtube DA Winnica).
  Po Mszy świadectwo Ewy Liegman pt. Miłość silniejsza niż śmierć. Pani Ewa pracuje w hospicjum dziecięcym Pomorze Dzieciom oraz Centrum Wsparcia po stracie eMOCja.
 • Studentów i wszystkich naszych parafian zapraszamy do akcji anielskieGRONO. Chcemy wesprzeć gdańskie hospicjum dla dzieci. Akcja trwa 3 tygodnie. Możliwości zaangażowania to codzienna modlitwa, wsparcie finansowe jednego dziecka, czy też zaangażowanie wolontariackie w hospicjum. Wszelkie informacje na facebooku naszego duszpasterstwa.