·        Dziś przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w Dużym i Małym Kościele jak w każdą niedzielę.  O godzinie 18.15 zapraszamy na wypominki za zmarłych, a o godzinie 19.00 Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych, których imiona zapisaliśmy na kartkach wypominkowych.

·        Jutro, 2 listopada – dzień zaduszny. Msza Święta w intencji zmarłych wymienionych w tegorocznych wypominkach odprawimy o godzinie 7.30, 8.30, dodatkowa o godzinie 17.00 i o godzinie 19.00

·        Możemy jeszcze składać kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione kartki wraz z ofiarą możemy składać do skarbony pod chórem, w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Za zmarłych poleconych na kartkach „wypominkowych” będziemy modlili się codziennie w listopadzie podczas nabożeństwa o godzinie 18.15.

·        W dzień zaduszny kancelaria parafialna będzie nieczynna.

·        We wtorek o godzinie 19.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji dobroczyńców naszych kościołów i domu zakonnego.

·        W czwartek przypada I czwartek miesiąca, o godzinie 18.00 nabożeństwo Godziny Świętej połączone z wypominkami, a podczas Mszy o godzinie 19.00 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne.

·        W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy także o godzinie 15.00 do wspólnego odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia i osobistej adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Podczas adoracji okazja do spowiedzi świętej. Dzieci i rodziców zapraszamy do Małego Kościoła na Mszę Świętą o godzinie 17.30, okazja do spowiedzi od godziny 17.00.

·        W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

·        W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na fundusz związany z ogrzewaniem naszych świątyń w okresie zimowym. W minionym miesiącu odnowione zostały poduszki na ławkach w dużym kościele oraz zmodernizowana została parafialna strona internetowa www.gdansk.jezuici.pl  Bóg zapłać za każdą okazaną pomoc.

 

·        W trosce o nasze zdrowie pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu odpowiedniego dystansu. Bądźmy również wrażliwi na potrzeby naszych starszych bliskich i sąsiadów, spiesząc im w miarę możliwości z pomocą.