Dziś w Kościele rozpoczyna się tydzień misyjny. Pamiętajmy i módlmy się za wszystkich, którzy głoszą orędzie Dobrej Nowiny na całym świecie. Osoby, które chciałyby wesprzeć pracę polskich misjonarzy mogą złożyć ofiarę do puszki oraz przeczytać artykuły o pracy misjonarzy, zamieszczone w jezuickim biuletynie: MISYJNYM SZLAKIEM.

Drodzy Parafianie, jak wiecie stan epidemiczny w naszym kraju i naszym regionie coraz bardziej się pogarsza. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup – Jacek Jezierski wydał wskazania duszpasterskie w których między innymi udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej do 15 listopada dla osób chorych i starszych oraz ich opiekunów, a także pracowników służby zdrowia. Jednocześnie informujemy, że zgodnie ze wskazaniami Księdza Biskupa do osób chorych możemy  udać się z Komunią Świętą na wyraźne zaproszenie ze strony chorych lub ich opiekunów. Ponadto zgodnie z rozporządzeniami rządowymi w strefie czerwonej, w świątyni może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych, co w realiach naszej parafii przekłada się na liczbę 97 osób w Dużym Kościele i 52 w Małym Kościele, nie licząc służby liturgicznej. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń i zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni po wejściu do świątyni.

  • Zapraszam serdecznie na nabożeństwa różańcowe, w Dużym Kościele po Mszy Świętej o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30, a dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła, o godzinie 17.30.
  • W poniedziałek o godzinie 16.00 w Małym Kościele Msza Święta Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, nie będzie natomiast spotkania wspólnotowego po Eucharystii.
  • Przypominamy, że rozpoczęły się spotkania przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania. Jeszcze tylko w tym tygodniu istnieje możliwość zapisania się na listę osób przygotowujących się do przyjęcia tego sakramentu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Robertem Gronkiem we wtorek podczas różańca w Małym Kościele o godzinie 17.30
  • W piątek o godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej od godziny 15.00
  • Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na fundusz remontowy naszych świątyń. Rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na fundusz związany z ogrzewaniem naszych świątyń w okresie zimowym. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii. Pragniemy także poinformować, że w ubiegłą niedzielę w XX Dzień Papieski zebraliśmy do puszek kwotę 2970 złotych na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • Do środy trwa nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. Modlić się będziemy w tej intencji podczas wieczornego różańca świętego, o godzinie 18.30
  • Zbliża się listopad, czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku pod chórem. Kartki z czytelnie wymienionymi imionami zmarłych wraz z ofiarą możemy składać do skarbony pod chórem, w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszych zmarłych.
  • Z powodu ograniczeń epidemicznych, nasze wspólnoty akademickie będą od tego tygodnia spotykać się zdalnie. Wszystkich, którzy chcieliby się dołączyć do grup zapraszamy do kontaktu po Mszy akademickiej.
  • W czwartek o 19.30 Msza w intencji wspólnoty święty Ignacy. Zapraszamy wszystkich studentów, a szczególnie tych, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty.
  • W przyszłą niedzielę o 13.00 w Małym Kościele Msza Święta w intencji absolwentów Duszpasterstwa Akademickiego. Zapraszamy nie tylko młode rodziny z dziećmi, które wyszły z Duszpasterstwa w ostatnich latach, ale i tych, którym nieobce są nazwiska takich duszpasterzy jak: o. Mieczysław Beresiński czy o. Jerzy Świerkowski.