Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Pragniemy dziękować za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz w swoim życiu realizować nauczanie papieża Polaka. Dziś, po Mszach Świętych możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą edukację dzieci i młodzieży z najbardziej potrzebujących rodzin.

  • Zapraszam serdecznie na nabożeństwa różańcowe, w Dużym Kościele po Mszy Świętej o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30, a dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła, o godzinie 17.30.
  • W czwartek o godzinie 8.30 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami naszych zmarłych za których będziemy modlili się podczas tej Mszy Świętej prosimy przynosić do zakrystii.
  • W piątek o godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej od godziny 15.00
  • Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na fundusz remontowy naszych świątyń. Za wszystkich dobroczyńców modlimy się w każdą środę podczas Mszy Świętej o godzinie 8.30. Przypominamy, że można wesprzeć materialnie naszą parafię także przelewem na konto parafialne, którego numer znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii: www.gdansk.jezuici.pl
  • Zapraszamy do modlitwy nowenną za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. Nowennę rozpoczniemy w dzień fatimski, 13 października a zakończyć 21 października w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. papieża Jana Pawła II. Modlić się będziemy podczas wieczornego różańca świętego, o godzinie 18.30
  • Zbliża się listopad, czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku pod chórem. Kartki z czytelnie wymienionymi imionami zmarłych wraz z ofiarą możemy składać do skarbony pod chórem, w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszych bliskich zmarłych, zmarłych sąsiadach, nauczycielach, osobach zakonnych czy kapłanach.
  • Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy tygodnik Gość Niedzielny z dołączoną płytą z filmem o Matce Bożej „Ziemia Maryi”.
  • Wszystkich studentów zapraszamy na spotkania wspólnot w naszym duszpasterstwie: we wtorek medytacja, a w środę uwielbienie. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.30 w Małym Kościele.
  • Przypominamy, że niedzielne Msze Święte akademickie w Małym Kościele są sprawowane o godzinie 13.00, a  w Dużym Kościele o 19.00
  • Sytuacja epidemiczna jest coraz trudniejsza, dlatego bardzo prosimy, aby w trosce o siebie i bliźnich w przestrzeni świątyni bezwzględnie zakrywać usta i nos oraz dezynfekować dłonie.