• W środę, 30 września o godzinie 18.00 ksiądz biskup Wiesław Szlachetka udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji tej młodzieży, aby dary Ducha Świętego rozwijały się w ich życiu. W związku z tym wydarzeniem – zamówiona w tym dniu intencja wieczornej Mszy Świętej będzie odprawiona w Małym Kościele o godzinie 19.00
 • Dzisiaj przed naszymi kościołami odbywa się diecezjalna zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom, którzy ucierpieli w skutek pożaru na greckiej wyspie Lesbos. Zebrane środki zostaną przekazane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
 • Zapraszamy parafian do włączenia się w akcję „Wyjdź z domu i dołącz do nas” polegającą na wspólnej modlitwie koronką do Miłosierdzia Bożego na placach i ulicach naszych miast, aby dać świadectwo wiary. Zapraszamy w najbliższy poniedziałek o godzinie 15.00 na plac przed Małym Kościołem, gdzie przed figurą Matki Matek wspólnie pomodlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. W ubiegłym roku podczas tej akcji modlono się w ponad 450 miejscowościach w Polsce i na świecie.
 • We wtorek, o godzinie 19.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, karteczki z prośbami, podziękowaniami i ofiarą można wrzucać do skarbony pod obrazem Matki Bożej.
 • We wtorek, o godzinie 18.00 do Małego Kościoła zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym zamierzają przystąpić do I Komunii Świętej. Przypominamy, że planowany termin I Komunii to 15 maja 2021 roku.
 • Od czwartku rozpoczynamy październikowe nabożeństwo różańcowe. Modlitwa różańcowa w Dużym Kościele po Mszy Świętej o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30, a dzieci zapraszamy w najbliższy czwartek i piątek do Małego Kościoła o godzinie 17.30.
 • W I czwartek miesiąca o godzinie 19.00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a po Mszy spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
 • W I piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z modlitwą różańcową o godzinie 9.00 i 18.30. O godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej od godziny 15.00. Dzieci w I piątek zapraszam wraz z rodzicami do Małego Kościoła na Mszę Święta o godzinie 17.30, okazja do spowiedzi dla dzieci od godziny 17.00
 • W I sobotę miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi wraz z modlitwa różańcową.
 • Pragniemy poinformować, że w związku z potrzebą pełniejszej opieki zdrowotnej o. Józef Wilczyński decyzją Ojca Prowincjała zostaje on przeniesiony do infirmerii zakonnej w Gdyni.
 • Apostolstwo Modlitwy organizuje jednodniowy wyjazd pielgrzymkowy do sanktuarium Matki Boże Bolesnej w Oborach. Wyjazd planowany jest na sobotę, 10 października o godzinie 6.00. Koszt wyjazdu 50 złotych. Zapisy i szczegóły wyjazdu u p. Teresy nr telefonu 692 808 111
 • W przyszłą niedzielę o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Mszy Świętej o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na wsparcie działalności Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze.
 • Wszystkich studentów i środowisko akademickie zapraszamy na Mszę święto inaugurującą kolejny rok akademicki. Zapraszamy w niedzielę, 4 października na godzinę 13.00 do Małego Kościoła. Na zakończenie Mszy indywidualne błogosławieństwo studentów.
 • Studentów zapraszamy także na Warsztaty Modlitwy Osobistej – Fermentacja. Jest to kurs internetowy, który pomoże nauczyć się osobistej modlitwy. Zapisy i informacje o wydarzeniach na facebookowym profilu duszpasterstwa akademickiego Winnica.
 • W sobotę, 10 października organizujemy studencki dzień skupienia „Odrodzenie – powrót do Życia”. Początek o godzinie 9.30 na placu przed Małym Kościołem. Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcieliby dołączyć do naszych wspólnot.
 • W związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na Covid 19, bardzo prosimy, aby w trosce o siebie i bliźnich w przestrzeni świątyni zakrywać usta i nos oraz dezynfekować dłonie. Módlmy się również o ustanie pandemii w kraju i na świecie.