• Od przyszłej niedzieli wracamy do zwyczajnego porządku niedzielnych Mszy Świętych w Małym Kościele. Msze będą sprawowane o godzinie 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00
 • Kancelaria parafialna jeszcze w tym tygodni czynna według planu wakacyjnego:
  – w poniedziałek i środę od 10.00 do 12.00
  – we wtorek i piątek od 17.00 do 19.00
 • Początek roku szkolnego i katechetycznego we wtorek, 1 września, Mszą Świętą o godzinie 8.15 w Małym Kościele, na którą zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy pragną wraz z Panem Bogiem rozpocząć ten szkolny czas. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w niedzielę, 13 września, podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Małym Kościele.
 • We wtorek o godzinie 19.00 Msza Święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Polecajmy Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej nasze prośby i podziękowania. Karteczki z prośbami i podziękowaniami możemy wrzucać wraz z ofiarą do skarbony pod obrazem Matki Bożej w bocznym ołtarzu.
 • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta za dobroczyńców naszych kościołów i naszej wspólnoty zakonnej. Dziękujemy serdecznie za Waszą modlitwę i wsparcie materialne.
 • Zeszłorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę, 2 września o godzinie 18.00, na Mszę Świętą do Małego Kościoła. Przypominamy, że udzielenie sakramentu bierzmowania przez księdza biskupa Wiesława Szlachetkę planowane jest na 30 września br.
 • W pierwszy czwartek miesiąca: nabożeństwo Godziny Świętej o 18.00. Będziemy dziękowali Chrystusowi za Jego obecność wśród nas i modlili się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o utwierdzenie w powołaniu tych, którzy Chrystusowi ofiarowali swoje życie.
 • W związku z ciągle trudną i dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną pragniemy przypomnieć, że to od decyzji rodziców zależy czy ich dziecko przystąpi teraz do I Komunii Świętej. Ze swojej strony chcemy podtrzymać wcześniej zapowiedziany termin I Komunii Świętej dla grupy dzieci ze szkoły podstawowej nr 24 i 52 – to znaczy w sobotę, 19 września. Pragniemy, aby uroczystość odbyła się zgodnie z wymogami sanitarnymi dlatego też prosimy o ograniczenie liczby gości do niezbędnego minimum i przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych.

Spotkanie z rodzicami, którzy zdecydują się, że ich dziecko przyjmie w tym terminie Komunię Świętą odbędzie się w Małym Kościele, w czwartek 3 września o godzinie 18.00.

Jednocześnie informujemy, że w przyszłym roku przewidywany termin  I Komunii Świętej to 15 maja 2021 roku.

 • W pierwszy piątek miesiąca udamy się z Komunią Świętą do chorych. W Dużym Kościele o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji zmarłych członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Mszy nabożeństwo do Najświętszego  Serca Pana Jezusa. O godzinie 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. O godzinie 18.30 nabożeństwo do  Serca Pana Jezusa.

Spowiedź dla dzieci w Małym Kościele o godzinie 17.00, a Msza Święta pierwszo-piątkowa w Małym Kościele o godzinie 17.30.

 • W pierwszą sobotę miesiąca, Msza Święta ku czci Najświętszej  Maryi Panny o godzinie 8.30, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 • Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Mszy Świętej o godzinie 13, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Życzymy wszystkim odpoczywającym jeszcze na wakacjach, zarówno naszym  gościom i parafianom,  udanego odpoczynku i bezpiecznego powrotu do domu. Bardzo prosimy, aby pamiętać również o przestrzeganiu zasad chroniących nas przed zagrożeniem epidemicznym. Prosimy w świątyni zasłaniać ust i nosa oraz starać się zachować odpowiedni dystans, w trosce o nas samych i naszych bliźnich.