• Z wielkim bólem informujemy, że zmarł nasz współbrat pracujący w naszej parafii o. Piotr Deczewski SJ. Przez prawie 7 lat był kapelanem szpitala ginekologiczno-położniczego przy ul. Klinicznej, później hospicjum dziecięcego oraz posługiwał w naszej parafii.

Uroczystość pogrzebowe odbędą się jutro w Warszawie, gdzie w Sanktuarium świętego Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa o godzinie 11.00, a ciało ojca Piotra zostanie złożone w grobowcu jezuitów na warszawskich Starych Powązkach. Istnieje możliwość uczestniczenia w tych uroczystościach. Wyjazd autobusowy do Warszawy jutro rano o godzinie 5.00 spod dużego kościoła. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w pogrzebie prosimy, aby zapisały się na listę dostępną w zakrystii Dużego Kościoła.

Zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji śp. ojca Piotra. Dzisiaj Msza Święta  o godzinie 8.00, jutro w dzień pogrzebu Msza Święta o godzinie 8.30 a po niej modlitwa różańcowa w intencji śp. o. Piotra Deczewskiego, a we wtorek Msza Święta o godzinie 6.30 (gdyż najczęściej właśnie o tej porze sprawował Eucharystię o. Piotr) w jego intencji.

  • W środę o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji wszystkich dobroczyńców naszych kościołów i domu zakonnego. Jeszcze raz bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przez pomoc duchową i materialną wspierają naszą wspólnotę. Dziękujemy za ofiary przeznaczane na cele remontowe i te ofiary, które także przesyłacie na konto naszej parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną pomoc.
  • Również we wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W środę Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Eucharystię o godzinie 17.00 w Małym Kościele. Przed Mszą Świętą modlitwa różańcowa o godzinie 16.20
  • W piątek, o godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Również wówczas możemy skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.
  • W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godzinie 13.00 w Dużym Kościele dziękować będziemy Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa o. Stanisława Kuzaka SJ. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Pragniemy również poinformować, że I Komunia Święta dla dzieci (jeżeli sytuacja pandemiczna nie ulegnie pogorszeniu) planowana jest na sobotę 19 września 2020 r., dzieci ze SP 52 o godzinie 10.00, natomiast dzieci ze szkoły SP 24 o godzinie 12.00.
  • W związku z planowanym malowaniem wnętrza Dużego Kościoła od poniedziałku, 29 czerwca wszystkie Msze Święte i nabożeństwa, aż do 30 lipca zostaną przeniesione do Małego Kościoła. Porządek Mszy Świętych w dni powszednie: 6.30, 7.30, 8.30 i 19.00, a niedziele: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 19.00.
  • Duszpasterstwo akademickie zaprasza w tym tygodniu na medytację ignacjańską we wtorek, na uwielbienie w środę i na Eucharystię w czwartek o godzinie 19.30 w Małym Kościele. Ponadto zapraszamy zainteresowanych na kurs samodyscypliny zatytułowany: „Weź się ogarnij” organizowany przez studencki punkt informacyjny – Betania. Zapisy poprzez profil duszpasterstwa akademickiego na facebooku.