• Zgodnie z dekretem księdza Arcybiskupa zostaje odwołana dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Jednocześnie zostaje przedłużony okres komunii wielkanocnej do uroczystości świętych apostołów Piotra i Pawła to jest do 29 czerwca bieżącego roku. I chociaż możemy już bez ograniczeń liczebnych uczestniczyć w  Eucharystii, niemniej jednak przestrzegajmy ustalonych zasad, zachowujmy dystans między osobami  i przypominamy, że w kościele obowiązuje nas ciągle zasłanianie maseczkami ust i nosa.

Komunia Święta na środku prezbiterium rozdawana jest tym osobom, które pragną przyjąć Ciało Pańskie „na rękę”, a przy tabernakulum tym osobom, które przyjmują wprost „do ust”.

  • Wczoraj odbyła się I Komunia Święta kilkorga dzieci, których rodzice zdecydowali się, aby w tym terminie ich pociechy przystąpiły do I Komunii. Otoczmy naszą modlitwą te dzieci oraz ich rodziny. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią I Komunia Święta pozostałych dzieci planowana jest jesienią.
  • W czerwcu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.30 w Dużym Kościele.
  • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 18.30.
  • Duszpasterstwo akademickie zaprasza we wtorek do małego kościoła na adorację i modlitwę medytacyjną, o godzinie 19.30.
  • W tym tygodniu wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy Świętych: w dużym kościele o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 19.00, a w małym kościele tylko o godzinie 8.30 i 10.00. Nie będzie w tym roku tradycyjnej procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii, lecz na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędzie się uroczyste nabożeństwo eucharystyczne.
  • W oktawie Bożego Ciała zapraszamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym wraz z procesją dookoła kościoła o godzinie 18.15. Na piątek w oktawie Bożego Ciała udzielona została przez księdza Arcybiskupa dyspensa od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na parafialny fundusz remontowy. Pomimo trudności pragniemy jednak, aby w lipcu odbył się remont dużego kościoła. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc finansową.