• Od wczoraj już bez ograniczeń liczebnych możemy uczestniczyć w Eucharystii, niemniej jednak przestrzegajmy ustalonych zasad, zachowujmy dystans między osobami  i przypominamy, że w kościele obowiązuje nas ciągle zasłanianie maseczkami ust i nosa.

Komunia Święta na środku prezbiterium rozdawana jest tym osobom, które pragną przyjąć Ciało Pańskie „na rękę”, a przy tabernakulum tym osobom, które przyjmują wprost „do ust”.

Transmisje będą prowadzone z Małego Kościoła, z Mszy Świętej niedzielnej o godzinie 13.00 oraz w czwartek z Mszy akademickiej o godzinie 19.30

  • Wczoraj odbyła się I Komunia Święta kilkorga dzieci, których rodzice zdecydowali się, aby w tym majowym terminie ich pociechy przystąpiły do I Komunii. Otoczmy naszą modlitwą te dzieci oraz ich rodziny oraz wszystkie dzieci, które do tych sakramentów przygotowują się.
  • W czerwcu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.30 w Dużym Kościele.
  • Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy Świętych jak w dni powszednie.
  • Natomiast w czwartek, obchodzić będziemy Święto Jezus Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy o modlitwę za kapłanów oraz o nowe i święte powołania do służby Bożej. Zapraszamy na godzinę 18.00 na nabożeństwo Godziny Świętej, połączone z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej podczas każdej Mszy Świętej oraz podczas adoracji od godziny 15.00.

Dzieci zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 17.30 w Małym Kościele, a możliwość skorzystania z sakramentu pojednania od godziny 17.00.

  • W piątek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 18.30.
  • W przyszłą niedzielę o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Mszy o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Dziękujemy wszystkim za wsparcie i troskę materialną naszej parafii. Będziemy starali się aby uzupełnić (nadwyrężony przez czas epidemii) fundusz remontowy, tak aby prace związane z malowaniem naszej świątyni jednak się odbyły. Bardzo dziękujemy za Waszą pomoc i okazaną hojność.

Wpłaty można dokonywać także na konto parafii: 08 1160 2202 0000 0000 5069 8583

z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego”.